Facebook Salefuky

Svoj najnovší videoklip k pesničke s názvom Ó, žandára! nakrúcali v dedine neďaleko Piešťan v Dolnom Lopašove.

V čase,keď sa pesnička rodila, sme ani len netušili, že by jej premiéra mohla tak veľmi korenšpondovať s dobou, ktorú zažívame práve teraz. Nebol to zámer, pokladáme to skôr za náhodu :)”, hovorí kapelník, saxofonista a skladateľ Milo Suchomel a pokračuje: “V našom videoklipe síce tiež uvidíte rozvášnený dav ľudí a aj žandárov, ale pri tom zároveň aj kultúru, humor a oveľa viac kultivovanosti.”

Pôvodne kapela chcela na nakrúcanie pozvať aj viaceré známe tváre slovenského šoubiznisu, ale nakoniec z toho vzišlo a tak vo videoklipe nakoniec účinkujú, okrem samotných hudobníkov a študentov Súkromného konzervatória v Topoľčanoch, iba neherci, deti a zvieratká. Pesnička v sebe nesie aj rómsku melodiku a počas nakrúcania postavila na nohy celú dedinu.

Táto pesnička sa dostala aj do rúk legendárneho amerického zvukového majstra Joea Tarantina / spolupracoval s takými menami ako napr. Santana, Ella Fidgerald, Stan Getz/, ktorý vytvoril finálny zvuk skladby Ó, žandára! a v sprievodnom maily pre kapelu Šalefuky napísal: “Som nadšený hudobnou súhrou celej kapely a melódiami, ktoré oslovia ako lajikov, tak aj profesionálnych hudobníkov.”

Zdroj: TS ŠALEFUKY
Foto: Facebook ŠALEFUKY