Ani v čase koronakrízy neprichádzajú poslucháči Rádia_FM o vystúpenia slovenských hudobníkov. V Ráne na eFeMku vysiela sériu krátkych akustických koncertov rôznych interpretov priamo z ich domovov. Svoju Z_domu_session tentokrát nahral Tom Lobb z kapely Luvver. Poslucháči si ju môžu vypočuť v utorok 21. apríla.

S nápadom Z_domu_session prišli moderátori Rána na eFeMku Dominika Jašková a Martin Staňo. „Rádio_FM týmto spôsobom zareagovalo na aktuálnu situáciu. Keďže naši poslucháči boli zvyknutí na pravidelné živé hrania kapiel a djské sety, tak sme chceli, aby mali aj naďalej pekné rána so živou hudbou,“ priblížila intendantka Rádia_FM Janka Imrichová.

Rannú session s pesničkami z albumu Sugar kids won’t stop screaming aj s jednou „starinkou“ nahral vo svojej izbe Jozef Rezník z Walter Schnitzelsson. Novú verziu piesne More času svojej kapely Talkshow urobil Andreas Imrich. Oslovil tiež Jakuba Tvrdíka z Billy Barman a spoločne dorobili ešte pieseň Hurricane aj cover skladby 22 dní od Mira Žbirku. Monika Midriaková z projektu Leto s Monikou si sadla za klavír vo svojej obývačke a zahrala niekoľko pesničiek z debutového albumu. Pre Z_domu_session v Ráne na eFeMku vybrala pesničky, ktoré sa podľa nej hodia k aktuálnemu obdobiu – o nepokojnom spánku, o homeoffice aj o strácaní. „Rádio_FM aj v čase koronavírusovej karantény a krízy, ktorá vzniká na kultúrnej scéne, vytvára priestor pre nás, hudobníkov. V improvizovaných podmienkach domácich nahrávok pomáha preklenúť obdobie izolácie nám i poslucháčom,“ uviedla.

Zdroj: Erika Rusnáková, RTVS


Podporte náš web Vami zvolenou čiastkou a prispejete na ďalší rozvoj PartyPortal.sk