freepik.com

Podľahli ste už čaru smart hodiniek alebo ešte odolávate? Veríme, že po prečítaní nasledujúcich riadkov sa inteligentné hodinky stanú vašou neoddeliteľnou súčasťou. Prečo siahnuť po tejto vychytávke, ktorá si už podmanila širokú verejnosť a pridať sa k jej nadšeným fanúšikom? Odpovedí je hneď niekoľko.

Smart hodinky sa v podstate dizajnovo nelíšia od klasických hodiniek, avšak čo sa týka množstva rôznych funkcií, sú niekde celkom inde. Disponujú množstvom schopností, o akých sa vám dosiaľ možno ani nesnívalo. Tak napríklad vedeli ste, že môžu merať váš tlak či tep, sledovať váš spánok, počítať prijaté i spálené kalórie, monitorovať vaše cvičenie či myslieť na váš pitný režim? Tiež vďaka nim máte priamo pod nosom tú najlepšiu navigáciu, budík, ale i prístup na sociálne siete, čo ocenia najmä mladšie generácie.

Pre manažéra i športovca

Toto je len špička ľadovca aktivít, pre ktoré boli inteligentné hodinky stvorené. V podstate sú akýmsi doplnkom či predĺženou rukou vášho mobilného telefónu a po spárovaní môžete čítať správy a notifikácie, ovládať hudbu, ale aj využívať množstvo ďalších funkcií mobilu bez toho, aby ste ho museli vybrať z kabelky, tašky či vrecka. Pomocou niektorých môžete dokonca vďaka vstavanému reproduktoru a mikrofónu i telefonovať.

Fajnšmekri sa nepochybne zamerajú najmä na množstvo originálnych vychytávkových funkcií, ktorými môžu ohurovať okolie, znalci módy však budú brať do úvahy aj celkový vzhľad smart hodiniek. V súčasnosti je na trhu k dispozícii množstvo modelov pre športové i elegantné typy osobnosti. Aj preto si tie svoje vie vybrať rovnako vrcholový manažér ako aj športovec dušou i telom. Ten ocení skutočnosť, že si môže zadovážiť hodinky odolné proti vode, prachu či nárazu.

Dlhá výdrž bez nabíjania

Obrovskou výhodou smart hodiniek je i skutočnosť, že bez nabíjania vydržia oveľa dlhší čas ako bežný smartfón. Pokojne hovoríme aj o niekoľkých dňoch. Na ich pripojenie k telefónu slúži Bluetooth. Podľa typu operačných systémov ich delíme na Android hodinky s operačným systémom Wear OS – Google, Tizen – Samsung či WatchOS – Apple.

Pokiaľ sa zamýšľate nad tým, ako budú smart hodinky vyzerať na krehkej dámskej rúčke, nemusíte mať obavy. Výrobcovia mysleli na všetko a v ponuke sú tak nielen pánske smart hodinky, ale i ich dámske verzie a dokonca tiež modely pre deti. Inteligentné hodinky pre pánov disponujú väčším ciferníkom a celkovo sú robustnejšie. Ich farebnosť býva skôr decentná. Nežnejšie pohlavie si môže vybrať z pestrej palety farieb od výmyslu sveta a samotné smart hodinky sú výrazne ľahšie a menšie. Aby pôsobili elegantne, zvyčajne majú kovový či kožený remienok. V prípade vašich ratolestí nemusíme vnímať inteligentné hodinky ako čosi, čo je pre nich ešte zbytočné. Práve naopak. Keďže majú množstvo potrebných funkcií ako napríklad lokalizácia polohy, pre rodičov sú priam požehnaním.

Plaťte bez platobnej karty

No a čo je na nezaplatenie, so smart hodinkami viete bez problémov realizovať bezkontaktné platby. Zabudnite na platobné karty, stačí vystrčiť ruku a je to. 

Trh so smart hodinkami je už natoľko bohatý, že okrem množstva modelov si viete kúpiť aj bohaté príslušenstvo v podobe ochranných skiel, káblov, remienkov a podobne. 

Foto: freepik.com