archív Smola a hrušky

Olympijské zlato a famózny úspech slovenského športu. Ikona zjazdového lyžovania Petra Vlhová sa minulý rok stala prvou slovenskou lyžiarkou, ktorá je držiteľkou veľkého krištáľového glóbusu vo Svetovom pohári. Tento rok svoju pozíciu svetovej lyžiarskej jednotky potvrdila ziskom malého krišťálového góbusu v slalome a zlatom na zimných olympijských hrách v Pekingu. Kapela Smola a Hrušky zverejňuje skladbu Snehová kráľovná, ktorá je z nového albumu Audiostatusy, tentokrát v olympijskej unplugged verzii aj s novým klipom a zaznamenali fantastický športový úspech našej lyžiarskej superstar.

Spoko opäť po roku skladá poklonu Snehovej kráľovnej

Do skladby Snehová Kráľovná som sa znovu zamiloval počas príprav na akustické turné, kde sa mi bežne stáva, že pri jej hraní mám zimomriavky. Po neuveriteľnom výkone v druhom kole, kedy sa Petre podarilo získať v slalome vytúžené zlato ma kopla múza a prepísal som text pôvodnej skladby. Na skúške sme sa s kapelou rozhodli, že akustickú verziu nahráme naživo v štúdiu, aby sme zachytili tvorivý okamih, kapelnú atmosféru a zároveň preniesli energiu, ktorú nám Petra dala svojím výkonom“, priblížil frontman kapely Spoko Kramár.


Nová verzia skladby Snehová kráľovná Olympic Unplugged a klip sa natáčali v priestoroch ružomberského štúdia Liptov Lab. Zvuk, mix a mastering mal na starosti Marek Masarik, ako už tradične, o kameru a strih sa postaral dvorný kameraman Pavol Varga.

Tento rok kapela oslavuje 25. výročie vzniku. Punkoví romantici aktuálne nacvičujú skladby z nového albumu v špeciálnom programe a aranžmánoch, ktorý predstavia počas jarného akustického turné s názvom Akustické Hrušky 25 rokov tour.

Akustické Hrušky 25 rokov tour 2022
21.4. Spišská Nová  Ves – Reduta (koncertná sála)
22.4. Námestovo – Barón pub
23.4. Nitra – Music a café
29.4. Trenčín – Klub Lúč
30.4. Vrútky – RC Mlyn

Lístky na Akustické Hrušky 25 rokov tour v sieti Predpredaj.sk. Predpredaj lístkov na galakoncert v Redute, Spišská Nová Ves v Mestskom kultúrnom centre, Spišská Nová Ves, MKC Reduta, MKC KD Mier a Turistické informačné centrum.

Kapelu Smola a hrušky môžete v aktuálnom období podporiť napríklad kúpou ich nového albumu Audiostatusy. Viac sa o kapele Smola a hrušky dozviete na ich webovej stránke, facebooku  alebo instagrame.

Zdroj: Martin Hlavatý, manažér
Foto: archív Smola a Hrušky