VAOLA je trojica muzikantov, ktorá stavia na svojej rockovej minulosti a baví ju tvoriť netradičné, žánrovo nezaraditeľné songy medzi hranicami rocku – popu – folku, s prvkami elektroniky. Zverejnila aktuálny singel „Hit na tri tóny“. Zostavu tvoria Žaneta Gužáková alias Žanet – spev, Richard Gužák – gitary, spev a Matej Remper – bicie.

Stačili tri tóny

„Sme v kapele traja, tak sme si dali výzvu vytvoriť song, ktorého melódia bude iba na troch notách“.. Keďže máme medzi sebou veľmi dobré medziľudské vzťahy, zvolili sme tóny tesne vedľa seba, po sebe nasledujúce D, E, F.
„Spočiatku sme si mysleli, že vytvoriť melódiu len na troch notách bude dosť obmedzujúce, ale nakoniec sa vynorilo toľko možností, že sme nevedeli, ktoré linky vybrať. Hudbu postupne vyšperkovávali Richard so Žanet, s textom pomáhal aj Matej. Základ piesne sme nahrali počas jednej skúšky, aranže ostatných gitár a elektroniky sa dotvárali postupne. Na basu sme pozvali ako hosťa známeho slovenského basgitaristu Maťka Gašpara, ktorý v súčasnej „karanténnej“ situácii nahral svoju linku v pohodlí svojho domova. K úplnej spokojnosti znenia songu nám ešte čosi chýbalo, preto sme sa rozhodli pre dychovú sekciu. Oslovili sme mladého, multiinštrumentálne nadaného muzikanta Tomáša Cvengroša, ktorý zaranžoval, party pre tri dychové nástroje. Tomáš nahral saxofón, Gregor Chalupecký trombón a Matúš Piasecký trúbku. Chlapci tiež poslali svoje linky emailom :). Finálnu nahrávku sme mixovali vo vlastnom nahrávacom štúdiu RUNNER v Malinove. objasňuje gitarista Richard Gužák.

Čo sa týka klipu, snažili sme sa aj vizuál držať pri čísle 3, tak okrem tónov D,E,F, ktoré sa tiahnu celou skladbou, je väčšinou v záberoch trojica hláv, ľudských tiel, predmetov. Vedeli sme, že v tejto neľahkej dobe si pri nakrúcaní budeme musieť vystačiť vlastnými priestormi a technikou a tak sme sa rozhodli natáčať v nákladnom priestore dodávky odparkovanej pri dome. Už pri mixovaní songu nás napadlo, že štúdiové monitory KRK VXT8 s krásnymi žltými reproduktormi využijeme ako rekvizity, či kulisy v pozadí pri natáčaní klipu. Nakoniec sú fakt skoro vo všetkých záberoch. Scénar klipu sme tvorili improvizovane počas nakrúcania, ale veľmi nás to bavilo a podnecovalo našu kreativitu. hovorí Richard Gužák

VAOLU zakladali v r. 2010 5 členovia – Žaneta Gužáková ( spev ), Richard Gužák ( gitara ), Marián Garčár ( basgitara ), Gabriel Lukáč ( klávesy ) a Martin Krestián ( bicie )

Kapela od začiatku inklinuje ku gitarovému soundu s prvkami elektroniky. Všetci muzikanti  už predtým hrali v aktívnych kapelách, VAOLA sa rýchlo zohrala a v lete toho istého roku už vystúpila na festivaloch Summer Orange, Tajvan Leto, či ŠíravaFest. V júni  2012 kapela vydáva prvý singel s názvom „Požičané“, ku ktorému bol natočený aj videoklip. Vianočný song „Vianočný flám“ sa v decembri 2012 už dostal aj do vysielania mnohých slovenských  rádií. Nasledujú single „Mačkopes“, „Jesenná“ a „Soundtrack na TV noviny“. V súčasnosti kapela kompletizuje songy na vydanie debutového albumu

Zdroj: Richard Gužák , Agentúra RUNNER


Podporte náš web Vami zvolenou čiastkou a prispejete na ďalší rozvoj PartyPortal.sk