Terezie Fojtová

Po dokončení štúdia na Janáčkovej akadémií múzických umení v Brne sa Michaela Krajčová známa pod umeleckým pseudonymom Míma opäť vracia k svojej hudobnej tvorbe. Vydáva nový singel a túto jeseň chystá svoj debutový hudobný album.

Kto je Míma a pár zaujímavostí o nej:
Míma sa živí ako muzikálová herečka a momentálne je členkou súboru Mestského divadla v Brne.  Svojej hudobnej tvorbe sa začala aktívnejšie venovať keď mala 18 rokov, piesne však skladala už na základnej škole. V detstve pochodila mnoho televíznych súťaží ako napríklad Slovensko má Talent kde sa prebojovala až do semifinále. Zúčastnila sa relácie Mini Talent Show vďaka ktorej sa stala členkou detského hudobného projektu s názvom Skupina Girls. Tento projekt jej umožnil spolupracovať s uznávanými umelcami a hudobníkmi ako napríklad s Mariánom Čekovským, Petrom Marcinom či s Petrom Farnbauerom a koncertovať po celom Slovensku.


Míma vyštudovala muzikálové herectvo na JAMU v Brne, v ktorom po skončení štúdiu zostala pracovať v divadelnej sfére. Okrem svojho stáleho angažmá v Mestskom divadle hosťovala vo Východočeskom divadle v Pardubiciach a v Slováckom divadle. Za rolu Iriny v inscenácií Tri Sestry bola v ankete cien divadelnej kritiky 2022 nominovaná na talent roku. Po úspechu na divadelných doskách sa však opäť rozhodla vrátiť k svojej hudobnej tvorbe.

Spevák, skladateľ a hudobník Paľo Habera o Míme v súťaži Slovensko má Talent povedal: „Ty si sa narodila pre javisko.“

Vznik nového singlu:
Míma má na konte 4 nové single z ktorých najnovší singel Asi Ma Porazí mal premiéru minulú stredu.
Na vzniku tohto singlu sa podieľal hudobník a skladateľ z Prievidze Marián Púčik, ktorý sa postaral o hudobné aranžmá v duchu reggae. Produkcia pochádza z dielne českého inštrumentalistu Martina Vlčka a vokálna zložka sa skladá z mladej sily Brnianskeho divadelného prostredia. Singel dopĺňa podomácky vyrobený lyrics.


„Štúdium muzikálového herectva bolo pre mňa inšpirujúce a zároveň časovo veľmi náročné no na prácu herečky som sa tešila. Vždy som však vedela že skôr či neskôr si cestu k svojej hudbe opäť nájdem a teraz keď to prišlo sa neviem dočkať každej jednej chvíle strávenej pri tvorbe svojich piesní. Je to niečo, čo pre mňa má nevyčísliteľnú hodnotu a nepoznám lepší pocit ako keď sa moja hudba môže dostávať k ľuďom a robiť im radosť.“ hovorí speváčka a skladateľka Míma.