Temperamentná speváčka Gitana predstavuje nový singel “Ahora”. Pozitívna pieseň v preklade znamená “Teraz”. Text aj hudbu si napísala sama speváčka a nahrala ju v spolupráci s Pupporecords. K skladbe vznikol aj farebný klip, inšpirovaný baletom, jogou a športom capoeira. Pozrite si klip plný radosti zo života, zahral si v ňom úspešný futbalista a dokonca aj speváčkin syn! 

Text pozitívnej novinky napísala Gitana v španielčine. S korektúrou je pomohli priatelia žijúci v Španielsku. Preklad však nie je taký dôležitý, ako temperament hudby a melódia, ktorá nenechá nikoho chladným.

„Pesničku som  naspievala krátko po dokončení albumu „Kolora“, zostala však v zásuvke. Testovať som ju začala až neskôr. Melódia mi evokovala vždy pozitívnu náladu a rytmus bol plný energie a tak sa zrodil text, ktorý je takou pozitívnou mantrou. Spievaj si ju a tvoje podvedomie ťa povedie na správnu cestu. Tu a teraz. Každý ma tú svoju cestu, dostaneme sa na ňu hneď, ako si to uvedomíme. Urobiť krok navyše je iba na nás – ty si víťaz, ak zvíťazíš sám nad sebou,“ vyznala sa krásna Gitana.

K dynamickej skladbe nakrútila Gitana aj pozitívny farebný videoklip. Scenár a réžiu si zobral na starosť jej manažér Eduard Čonka. Za kameru sa postavil Daniel Andel, ktorý má na konte klipy s Rytmusom či P.A.T.

„Klip je krátkym príbehom malej baleríny, ktorá napriek neúspechom a ťažkostiam v kolektíve zvíťazí sama nad sebou a vyrastie do úspešnej primabaleríny. Športy ako capoeira či moja obľúbená joga sú súčasťou  pozitívnej energie, cez ktorú sa dostaneme do cieľa. Réžiu a scenár sme tvorili spoločne s mojim manažérom Eduardom Čonkom. Ženská ruka bola tiež potrebná a počas dvoch dní nakrúcania bola pri réžii aj Danka Vysoká,“ vysvetľuje Gitana. 

Klip sa nakrúcal v rodnom meste Gitany v Bratislave, konkrétne v Petržalke a na nábreží Dunaja. V klipe si zahral aj futbalista Nathan Christián Dzába.

„Nathan bol úplná náhoda. Stretli sme sa v zahraničí pri nákupoch, pri ktorých  si väčšinou spievam. Započula som jeho rozhovor s kamarátom, hovoril po slovensky, čo ma prekvapilo. Bol veľmi sympatický a pozitívne naladený. Spontánne som ho oslovila a ponúkla mu účinkovanie v klipe. Vôbec som nemala potuchy o jeho športových úspechoch,“ prezradila Gitana. 

V klipe si okrem tanečníkov zahral dokonca speváčkin syn Laurent Sebastián!„Ďakujem skvelým tanečníkom Igorovi Hunkovi a Martine Šarayovej. Nálada na pľaci bola super, všetci boli veľmi pozitívne naladení a hudba ich po celý čas bavila. Malé baletky mi celú pesničku spievali a tancovali. Presvedčila som aj môjho syna, aby sa zapojil do tanečnej choreografie. Môj krásny chalan bol na zjedenie. Neurobil to však pre mamu len tak, vypýtal si mastný honorár –  nové tenisky,“ smeje sa Gitana.

Gitana, vlastným menom Adriana Drafiová, spieva a tancuje už od štyroch rokov. V tvorbe ju inšpirovali speváčky ako Whitney Houston, Mariah Carey, či Barbra Streisand. Už ako dieťa začala spolu s kamarátmi skladať vlastné skladby. V 17-tich rokoch prišla prvá ponuka vystupovať v zahraničí. Začalo sa to vo Švajčiarsku a postupne precestovala veľkú časť Európy. Dnes sa v tvorbe venuje elektro swingu a gypsy swingu. „Spev je reč anjelov. Texty sú ako mantry, ktoré si prenášame do našej aury. Živíme nimi svoje podvedomie, pretože si ich spievame dookola alebo ich počúvame. Hudbou si vieme tvoriť pozitívnu realitu. Ja ju chcem tvoriť pre nás všetkých…“ uzatvára Gitana.

Viac informácií o Gitane nájdete na jej facebooku.

Zdroj: Nora Krchňáková, NK Factory
Foto: Peter Reffe Kováč

close

Prihláste sa k odberu nášho newslettera!

Nebudeme Vás do ničoho nútiť.
Z odberu newslettera sa môžete kedykoľvek odhlásiť. Odhlasovací link nájdete v každom newsletteri.
Vyplnením a odoslaním formulára súhlasíte s nevyhnutným spracovaním vyplnených údajov pre účely zasielania newslettera.