archív Janais

Ak máte radi hudobné spojenia slovenských interpretov, zbystrite pozornosť. V éteri sú Rieky, duet speváčky Janais s Tomášom Buranovským. Dvojica k nemu v týchto dňoch natočila videoklip.

Speváčka Janais vydala koncom minulého roka album s názvom Dve tváre Janais. Posledný singel z albumu, duet s Tomášom Buranovským, Rieky, teraz predstavuje publiku spolu s videoklipom.

“Kým padá dážď, tečú rieky. Nech každý z nás, pláva s niekým,” spievajú Janais a BuranoWski v ich spoločnom duete s názvom Rieky. Autorkou hudby aj textu je samotná speváčka a prečo si na duet vybrala práve Tomáša Buranovského? “Už počas skladania piesne som sa ju snažila počúvať ako externý poslucháč a domýšľala som si k nej hlasy rôznych slovenských interpretov. Akonáhle som si v piesni predstavila Tomáša, mala som jasno. Pieseň Rieky Tomášovi nielen pristane, on ju svojím prejavom urobil ešte zaujímavejšou a chytľavejšou,” dodáva speváčka.


Dvojica sa po prvýkrát osobne stretla až priamo v štúdiu pri nahrávaní piesne. “Cez sociálne siete sme boli v kontakte už niekoľko rokov. Občas sme si napísali a vzájomne pogratulovali k hudobným úspechom, no osobne sme sa mali možnosť stretnúť až pri tejto spolupráci. Keď mi Janais poslala nahrávku, neváhal som, jej tvorba sa mi úprimne páči. V štúdiu sme pochopili, že naše hlasy pekne ladia a od tej chvíle to bola viac zábava ako práca. Verím, že to pocítia všetci, ku ktorým sa pieseň dostane,” doplnil BuranoWski.

Scenáristom aj režisérom videoklipu je Jakub Šteinecker, s ktorým speváčka spolupracovala v minulosti už viackrát. Tentokrát videoklip natočili v ateliéri, prevažne na bielej ploche a využili kontrasty – čierna versus biela. “Moje biele šaty a Tomášov čierny outfit sú odkazom na rozdiely medzi mužom a ženou. No v ideálnom vzťahu sú partneri v rovnováhe a harmónii, ako sily jin a jang. Vtedy nepôsobia proti sebe, ale navzájom sa dopĺňajú a potrebujú. Vytvoriť takúto harmóniu v našich vzťahoch je náročné, no môžeme sa o to aspoň pokúšať,” vysvetľuje speváčka svoj pohľad na videoklip.

Najbližšie vystúpenia speváčky Janais
6.10. Žilina, Dom umenia Fatra, 18:00
13.10. Banská Bystrica, Robotnícky dom, 19:00
28.11. Bratislava, Primaciálny palác, 19:00

Ostatný album speváčky má názov DVE TVÁRE JANAIS a je k dispozícii na všetkých digitálnych platformách.

Zdroj: Peter Kothaj, manažér speváčky Janais
Foto: archív Janais