Okrem toho že tento rok pokrstila svoje EP Transmission a o pár týždňov vydá ďalšie, stíha vyrábať aj svoje vlastné oblečenie pod značkou “SOAY”. Speváčka Kristína Tran nezaháľa a čas ktorý by za iných okolností strávila na koncertných pódiách využíva rovnako naplno, hoci trochu iným spôsobom.

 “Všetko to začalo ako (ne)obyčajné hobby, ktoré ma sprevádzalo doslova na každom kroku. Prvé kúsky boli veľké háčkované čiapky ( kulichy ) a som veľmi vďačná mojej sestre, ktorá ma k háčkovaniu priviedla. Keď už mal odo mňa čiapku každý člen rodiny a všetci moji blízki kamaráti, začala som vymýšľať, čo ďalšie vyrobím. A tak postupne vznikol prvý kardigán. Od toho momentu som sa zamilovala do veľkých projektov a hlavne do oversize oblečenia.” dodáva speváčka

Kristína všetky produkty vlastnoručne vyrába a pokiaľ neskladá hudbu, kreatívne štrikuje, háčkuje či šije. Zaujímavý je aj samotný názov značky Soay, ktorý má tak ako speváčka vientamský pôvod a v preklade znamená mango.

“Okrem toho, že mi výroba oblečenia prináša radosť, učí ma tiež komunikovať s ľuďmi, byť dôsledná, mať disciplínu a neustále posúvať hranice svojich možností. O odvahe ani nehovorím. Určite odporúčam si tieto ručné práce aspoň vyskúšať. Z vlastnej skúsenosti totiž viem, že to má aj meditatívne účinky.” hovorí Kristína


Týmito unikátnymi kúskami oblečenia môžete spraviť radosť nielen sebe, ale aj Vašim blízkym a nájdete ich na speváčkinom eshope.

Zdroj: Andrea Turčina, Artist Management