Spevácka diva, rockerka, muzikálová herečka, ale aj organizátorka spoločenských akcií a autorka scenárov! To všetko je LeRa, vlastným menom Lenka Rakár, ktorá spieva, hrá v divadle ako sólistka najväčších muzikálov, hosťuje, kreuje, píše scenáre, moderuje a to dokonca aj vlastný formát. Nedávno predstavila nový singel „Last Day“ so svoju novou kapelou LeRa and the BEaST. Popri tom stihla nahrať dva duety s rockerom Palom Drapákom, ktorý bol v začiatkoch kariéry jej najväčším slovenským idolom.  Pozrite si klip k skladbe „Rock v opere“, ktorý sa nakrúcal na hrade Červený kameň!

LeRa sú s Palom Drapákom a jeho manželkou Janette bezprostrední susedia a najlepší priatelia. A keďže majú rovnaké hudobné cítenie a dokonca aj podobné „chrapľáky,“ tak si stále pospevovali rôzne pesničky a teda úplne prirodzene prišla aj spoločná autorská tvorba.

„Pali Drapák vydal v máji tohto roku album s názvom XII, na ktorom sa nachádzajú dva naše spoločné duety. „Zločin z vášne“ a „Rock v opere“. Keď sa už začalo reálne nahrávať a skladby nabrali konkrétnu podobu, bola som neskutočne vďačná, že s Paľkom môžem spolupracovať. Lebo keď som ja začínala spievať, bol môj najväčší slovenský idol, chodila som na jeho koncerty, poznala som všetky pesničky naspamäť, predstavovala som si, že raz keď budem veľká, aj ja budem taká „hustá“ rockerka,“ prezradila vždy dobre naladená speváčka LeRa.

Hudbu k skladbe „Rock v opere“ zložil Palo Drapák, Patrik Neuhaus a Samo Mižičko, text má na konte Hana Žideková.

„Čo sa týka príprav, atmosféry a tej pohodičky, ktorú okolo seba Palo šíri, bolo to fantastické. Horšie to bolo s tým, že deň pred nahrávaním v štúdiu som chytila takú silnú virózu, že som sa pri speve neskutočne vytrápila, lebo môj žalúdok a celkovo organizmus boli v dezolátnom stave. Ale výsledok sa mi veľmi páči a túto spoluprácu pokladám za jeden zo svojich splnených snov,“ teší sakrásna LeRa.

Skladba „Rock v opere“ dostala aj obrazovú podobu. Klip sa nakrúcal na hrade Červený kameň.

„Zábery so mnou sme dotáčali v kultúrnom dome v Pezinku. O kameru a strih sa postaral Michal Stym Pátek. Mala som na sebe dva stylingy. Jeden klasický rockový a druhý, keď sa štylizujem do opernej divy, bol z dielne Natasha Azariy a bolo to asi najkrajšie umelecké dielo, aké som kedy na sebe mala. Šaty vytvorené presne podľa predstáv mali síce asi 30 kilogramov, ale cítila som sa naozaj ako operná princezná. Človek by ani nepovedal, koľko naozaj talentovaných a šikovných ľudí žije na Slovensku,“ s úsmevom konštatuje LeRa.

LeRa nedávno so svojou kapelou LeRa and the BEaST vydala prvý singel „Last Day“ s naozaj nadupaným videoklipom. Tento štandard si chce udržať aj naďalej, takže teraz pracuje na ďalších skladbách, ktoré bude postupne predstavovať. Okrem rockovej muziky však stíha aj ďalšie aktivity a jej diár je plný. Hrá v muzikáloch Ôsmy svetadiel a Matúš Čák Trenčiansky, s ktorými je aktuálne na turné po Slovensku. Okrem toho vystupuje s dievčenským speváckym triom LADY COLORS a pripravuje turné s talkshow LÁSKAvá SHOW, v ktorej práve manželia Drapákovci účinkujú ako glosátori.

Viac informácií nájdete na webovej stránke, facebooku alebo instagrame.

Zdroj: Nora Krchňáková, NK Factory