Mladá a talentovaná slovenská speváčka Nikka Kusendová predstavuje svoju novú skladbu „Cestovateľská“, v ktorej vyzdvihuje vášeň k cestovaniu a jedinečný vzťah so svojim otcom.

„Pesnička je o slobode, o tom ako si myslíme že potrebujeme veľa a pritom nám stačí málo. Ja s tatinom často cestujem na motorkách a cestovanie je u mňa rovnaká vec ako aj hudba. Môžeme byť v nej voľní a ŽIŤ! Doslova. V texte je zahrnutý aj vzťah dvoch blízkych ľudí.“ dodáva speváčka

Skladba bola Nikke napísaná na mieru jej obľúbeným producentom Andrejom Hruškom v spolupráci s hudobníčku Gigi Ann Green. 

„Doteraz si pamätám ako mi môj producent Andrej Hruška poslal hudbu ktorú práve spravil s otázkou či by som s tým náhodou nechcela niečo spraviť. Bola to pre mňa úplne iná skladba ako ostatné a ja som hneď vedela, že do toho chcem ísť.“  spomína Nikka

Pieseň v sebe nesie aj rukopis známej slovenskej speváčky a textárky Alexandry Okálovej, ktorej texty sú čím ďalej tým viac zhudobňované rôznymi umelcami.


Atmosféra piesne a vzťah dvoch blízkych ľudí, v tomto prípade speváčkin blízky vzťah so svojim otcom, je zobrazený aj vo videoklipe. Nikka si v ňom zahrala rolu so svojim otcom cestujúc na motorke spojenú s momentami v kruhu rodiny a najbližších priateľov na Žitkovej v Čechách. S pomocou režiséra a kameramana Dominika Jánovského natočili zábery vystihujúce nielen text a hudbu pesničky, ale aj speváčkine čisté a úprimné srdce, ktoré nám v skladbe dáva doslova na dlani.

Zdroj: Andrea Turčina, All About Music