Spoko Kramár frontman kapely Smola a Hrušky pokračuje vo svojej sólovej tvorbe. Po vydaní úspešných  singlov Plamene, Na vlnách a rádiového hitu  Aj ty to tak cítiš, prichádza s ďalšou novinkou Láska2, ktorej názov nesie aj jeho prvé debutové EP.

„Skladba sa rodila a dozrievala dlhší čas. Snažil som sa v nej zachytiť moje pocity z komplikovaných vzťahov, ktoré som zažil. V texte piesne sú zobrazené príbehy, keď som sa ocitol v nešťastnej situácii, ktorá dopadla zle mojou vinou. Ako to v živote býva, karma nečakala a ocitol som sa zrazu aj na tej druhej strane. Všetko sa muselo zahojiť časom. Námet na song bol jasný, ale pracovať s ním som začal, až keď mi napadol názov a termín skladbyLáska², ktorý ma fascinovalsvojou obrazotvornosťou. Myslím, že fanúšikovia sa určite nájdu v niektorej z postáv môjho pohľadu na tieto citlivé vzťahové situácie“, opisuje zrod pesničky Spoko Kramár.

Štvrtý videoklip k singlu Láska2 zo Spokovho sólového projektu sa natáčal v priestoroch reštaurácie a baru Fusion restaurant v Spišskej Novej Vsi.  Za čiernobielym klipom stojí kameraman a fotograf  Peter Regec. Hlavnú úlohu zahrala Bianca Jančurová z tanečnej skupiny Denzz Industry a Divadelného Sveta. Mixáž a zvuk mal na starosti Martin Migaš z nahrávacieho štúdia Perina v Prešove. Okrem Spoka, ktorý nahral väčšinu nástrojov, sa na skladbe hudobne podieľali basgitarista Ján Matúš, ale aj Martin Pižem z domovskej Smola a Hrušky, ktorý nahral gitaru. V zboroch môžete počuť Mirku Miškechovú, ktorá nahrala svoj vokálny part počas nahrávania singlu Aj ty to tak cítiš.


Pesničková talkshow s Mirkou Miškechovou

Spoko práve vyráža na ďalšie zastávky špeciálnej Pesničkovej talkshow spolu so skvelým hudobným hosťom, ktorým nie je nik iný ako Mirka Miškechová za doprovodu klaviristu Mareka Masarika. Premiéru tohto nového hudobného projektu absolvovali na hrade Beckov s repertoárom svojich najväčších hitov i starých nehraných skladieb v nových akustických aranžmánoch. Punkový romantik a jeho hudobní hostia odohrajú  2-hodinový program a ponúknu opäť jedinečný hudobný zážitok pre svojich fanúšikov.

Pesničková Talkshow – Mirka Miškechová & Spoko
22.8. Hrad Stará Ľubovňa 
23.8. Spišský Hrad

Lístky si môžu fanúšikovia kúpiť v sieti Predpredaj.sk alebo v predajniach Hrad Ľubovňa, Spišské Múzeum Levoča

Jozef Spoko Kramár vydáva svoje prvé EP s rovnomenným názvom Láska ² na svojej nezávislej značke Spoko Music a nachádza sa na všetkých streamovacích hudobných službách ako sú – iTunes, Spotify, Deezer a pod. Aktuálne pracuje na ďalších skladbách pre svoj prvý sólový album.

Zdroj: Martin Hlavatý, manažér Smola a Hrušky
Foto: Tomáš Mikula