Chceš zažiť parádne koncerty Chemical Brothers, St. Vincent, Jamie Cullum, LP, Glass Animals, Little Dragon, Ziggy Marley, Aurora, a mnohích ďalších zadarmo? Staň sa dobrovoľníkom a zaži festival Pohoda z druhej strany.

Pohoda festival ponúka možnosť stať sa festivalovým dobrovoľníkom a nie je tomu inak ani tento rok. Aktuálne je spustená registrácia a neskôr aj konkrétny vyber pozícií a smien. Práca dobrovoľníka v sebe ukrýva rôzne výhody ku ktorým sa bežný návštevník nedostane. Vždy sa jedná o nenáročnú a nemanuálnu prácu v trvaní jednej tretiny festivalu (24hod/3dni). Zvyšné dve tretiny sa je možnosť zabávať na festivale.

Dobrovoľníci nepracujú manuálne, väčšinou ide o posty tzv. „strážcov“ – sú predĺženými očami organizátorov, sú všade tam, kde je potrebné mať prehľad o pohybe ľudí. Ide väčšinou o navigovanie účastníkov, podávanie informácií, kontrolu náramkov, a podobne…

Za túto výpomoc prináleží každému dobrovoľníkovi množstvo výhod. Medzi ne patrí napríklad samostatný a strážený camp (Volunteer Camp) v zázemí festivalu so sprchami a vlastnými WC. Dobrovoľníci majú taktiež  zabezpečenú stravu a pitný režim. Všetkých určite poteší aj vlastná nabíjačkáreň a rýchlovarná kanvica na svoj obľúbený ranný napoj. 🙂 Každý dobrovoľník, ktorý príde autom, má možnosť parkovať na festivale zdarma.

Práca dobrovoľníka na Pohode je v neposlednom rade aj o možnosti spoznať najznámejší slovenský festival z druhej strany. Popri tom určite spoznáš aj množstvo skvelých ľudí.

Viac o dobrovoľníctve na festivale Pohoda Vám prezradia pekné videá a fotky či podrobné informácie na webe alebo facebooku.

Zdroj: Pohoda festival