Hudobný festival SVÄTOJÁNSKA NOC PLNÁ HUDBY známy čarovnou a magickou atmosférou už po 13-krát otvorí svoje brány pre milovníkov kvalitnej muziky a nefalšovanej festivalovej atmosféry! 

V krásnom nízkotatranskom prostredí horehronskej obce Pohorelá sa toto leto v úvode festivalu pre tých najmenších účastníkov predstaví profesionálne nezávislé Divadlo SpozaVoza s ich inscenáciou s názvom ˝Vesmíro˝. V rámci programového naplnenia sme si pre Vás tento ro(c)k pripravili vcelku nový priestor s názvom MNV_ROOM, kde si budete môcť počas dňa vypočuť rôzne zaujímavé prednášky. O tie sa postará občianske združenie Coburgovci na Slovensku, ktoré je známe svojou činnosťou mapovania lokálnej histórie spätej s rodom Coburgovcov.

Hudobnú časť festivalu odštartujú zástupcovia domácej hudobnej scény, kapely DRUHÝ DYCH Reku Synku, bez ktorých si festival už ani nevieme predstaviť! Banskobystrickú muzikantskú školu v rámci festivalového programu bude zastupovať „nováčik“ na slovenskej alternatívno-rockovej scéne Eltain Fromthemoon! Fanúšikovia nefalšovaného folklóru sa môžu tešiť na vystúpenie ľudovej hudby MUZIČKA obohatené o „pohorelský tanečný dom“ v podaní lektorov, manželov Hrabovských s hudobným hosťom Pohoreľskými chlopmi. Po nich na pódium vybehne mladá rock ’n’ rollová krv v podaní skupiny The AnyOne z Bratislavy! V rámci festivalového programu si na svoje prídu aj fanúšikovia tvrdšej muziky, ktorých jednoznačne poteší metalová kapela NoControl! Najväčším lákadlom a hlavným headlinerom festivalu bude bezpochyby spišskonovoveská skupina Smola a Hrušky, ktorá sa na festivale Svätojánska noc plná hudby v Pohorelej predstaví už po 7-krát! Vyvrcholenie festivalu bude patriť bratislavskej recesistickej formácií Old Shatterband, ktorá na záver podujatia rozpúta nekontrolované country šialenstvo a nad ránom roztancuje úplne, že každého z Vás!…


Oslávte príchod letného slnovratu na Horehroní, počas magického hudobného festivalu SVÄTOJÁNSKA NOC PLNÁ HUDBY 2024! Tešíme sa na Vás v areáli prírodného amfiteátra horehronskej obce Pohorelá, v tradičnom období pálenia jánskych ohňov, a to v Sobotu 22. 6. 2024.

Vstupenky zakúpite cez tootoot.fm.

Predpredaj vstupeniek:
– 9,90 € predpredaj (cena sa bude zvyšovať)
– 8,00 € dôchodcovia (predaj iba na mieste)
– 8,00 € ZŤP (predaj iba na mieste)

Deti do 120 cm majú vstup zdarma – samozrejme, v sprievode dospelej osoby. ZŤP – S – vozičkári majú voľný vstup, ich sprievod si hradí plnú cenu vstupenky. 


LINE UP – Svätojánska Noc Plná Hudby 2024
14:00 – 15:00 – Divadlo SpozaVoza
15:30 – 16:10 – Reku Synku
16:40 – 17:20 – Druhý Dych
17:50 – 18:30 – Eltain Fromthemoon
19:00 – 20:30 – Muzička
21:00 – 22:00 – The AnyOne
22:30 – 23:30 – NoControl
00:00 – 01:00 – Smola a Hrušky
01:30 – 02:30 – Old Shatterband

Kedy: 22.6.2024 (Sobota)
Kde: Pohorelá (Amfiteáter)
Začiatok: 14:00

Zdroj: Andrej Polák, hlavný organizátor