Hviezdy, tvorcovia filmu a špeciálni hostia sa včera večer v Los Angeles vybrali na červený koberec na svetovú premiéru filmu Ant-Man and the Wasp: Quantumania spoločnosti Marvel. Medzi filmovými hviezdami, ktoré sa včera večer zúčastnili na oslave nadchádzajúceho veľkofilmového debutu epického sci-fi dobrodružstva, boli Paul Rudd, Evangeline Lilly, Michael Douglas, Michelle Pfeiffer, Jonathan Majors, Kathryn Newton, Bill Murray, Katy O’Brian, William Jackson Harper a David Dastmalchian. K hviezdam filmu a množstvu slávnych hostí sa pripojili tvorcovia filmu Peyton Reed (režisér), Kevin Feige a Stephen Broussard (producenti), Victoria Alonso a Kevin de la Noy (výkonní producenti) a Christophe Beck (autor hudby).

Okrem toho je k dispozícii nový featurette zameraný na nového ikonického zloducha MCU, Kang Dobyvateľa. Dielo obsahuje zábery z filmu a komentár režiséra Peytona Reeda, producenta Kevina Feigeho a hviezd Paula Rudda, Michelle Pfeiffer a samotného Kanga, Jonathana Majorsa. „Ant-Man verzus Kang,“ hovorí Majors v článku, „Toto je ono. Ľudia sa zbláznia!”

Superhrdinovia Scott Lang (Paul Rudd) a Hope Van Dyne (Evangeline Lilly) sa vracajú, aby pokračovali vo svojich dobrodružstvách ako Ant-Man a Wasp. Spolu s Hopeinými rodičmi Janet Van Dyneovou (Michelle Pfeiffer) a Hankom Pymom (Michael Douglas) a Scottovou dcérou Cassie Langovou (Kathryn Newton) sa rodina ocitne na prieskume kvantovej ríše, v kontakte s novými podivnými bytosťami a vydá sa na dobrodružstvo, ktoré ich posunie za hranice toho, čo si mysleli, že je možné. Film Ant-Man a Wasp režíroval Peyton Reed a produkovali ho Kevin Feige, p.g.a., a Stephen Broussard, p.g.a: Quantumania“ si zahrajú aj Jonathan Majors ako Kang Dobyvateľ, David Dastmalchian ako Veb, Katy O’Brian ako Jentorra, William Jackson Harper ako Quaz a Bill Murray ako Lord Krylar.


O filme:

Vo filme ANT-MAN A WASP: QUANTUMANIA, ktorý oficiálne odštartuje piatu fázu Marvel Cinematic Universe, sa superhrdinovia a  partneri Scott Lang (Paul Rudd) a Hope Van Dyne (Evangeline Lilly) vrátia, aby pokračovali vo svojich dobrodružstvách ako Ant-Man a Wasp. Spolu s Hopeinými rodičmi Hankom Pymom (Michael Douglas) a Janet Van Dyneovou (Michelle Pfeiffer) sa ocitnú na prieskume Quantum Realm,  v kontakte s novými podivnými tvormi a vydávajú sa na dobrodružstvo, ktoré ich posunie za hranice toho, čo si mysleli, že je možné.

Rýchle dobrodružstvo na veľkom plátne, ktoré štartuje piatu fázu filmového sveta Marvelu, je plné akcie a humoru, presne ingrediencie na, ktoré fanúšikovia MCU čakajú. “Filmy o Ant-Manovi boli vždy aj o rodine,” hovorí režisér Peyton Reed. “V Quantumánii” prehlbujeme a komplikujeme rodinnú dynamiku. V prvých dvoch filmoch sme sa ponorili do Kvantovej ríše a tentoraz sme chceli dať filmu úplne iný vzhľad: Je to epický zážitok. ” V stávke je veľa, dodáva Reed – “Ant-Man a Wasp: Qantumania” pripravuje pôdu pre niekoľko nasledujúcich filmov. “To bolo pre mňa nesmierne vzrušujúce,” hovorí. “Vytvorenie Kvantovej ríše – to je ultimátny akt stvorenia sveta. Ide o to, že idú do Kvantovej ríše ešte ďalej, než sme videli v predchádzajúcich filmoch. Museli sme vytvoriť nielen vzhľad týchto miest a civilizácií, museli sme vytvoriť vnútornú logiku a históriu a potom ich zaľudniť všetkými týmito bytosťami a štruktúrami.


Réžiu mal v rukách Peyton Reed, zahrali si napríklad Paul Rudd, Evangeline Lilly, Michael Douglas, Michelle Pfeiffer, Kathryn Newton, Jonathan Majors a ďalší.

Film do slovenských kín príde 16. februára.

Zdroj: Perla Žinčíková, PR Account Director