Na city útočiaca novinka, v ktorej mladý spevák spojil sily s producentom El Murdom a rapperom Majselfom, vznikla v dosiaľ najťažšom období jeho života.

Talentovaný spevák s jedinečným hlasom Martin Císar predstavuje po takmer piatich rokoch na umeleckej scéne svoj prvý oficiálny singel s názvom Šťastie.

Emotívna novinka sa v hlave charizmatického interpreta zrodila minulý rok na jar, bezprostredne po tom, ako ho začali po určitý čas z neznámych dôvodov zužovať paniky. Text skladby hovorí o jeho veľkom strachu, že sa pre svoje psychické problémy nebude môcť postaviť viac na pódium a realizovať si svoj sen. Zakrátko sa však z úzkostí otriasol a skúsenosť z ťažkého obdobia pretavil do tvorby. „Text tejto piesne je pre mňa veľmi osobný. Bol to spôsob, akým som bojoval so svojimi myšlienkami a prinútil sa takmer po mesiaci v panikách vstať z postele a byť produktívny. Výsledkom mojej snahy je práve táto pieseň,“ uvádza Martin.

Mladý spevák vo svojom prvom singli spojil sily aj s populárnym rapperom Majselfom. Ten nad ponukou naspievať s Martinom pesničku ani sekundu nezaváhal. „Myslím, že Martin má jeden z najcharizmatickejších a najsilnejších hlasov na Slovensku, takže keď ma oslovil na spoluprácu, ani chvíľu som neváhal. Samotná skladba je veľmi hlboká a ma silnú energiu. Som rád, že môžem byť jej súčasťou,“ uznáva známy rapper, s ktorým Martin sám napísal text skladby.

Hudbu k pesničke vytvoril uznávaný český producent El Murdo, známy okrem iného i z viacerých vydarených spoluprác s rapperom Kalim. „S Martinom sa mi spolupracovalo od začiatku skvelo, je totiž veľmi pracovitý a má podobný prístup k práci ako ja. Oslovil som ho na základe singlu The Way, ktorý naspieval spolu s Markom Dannom. Veľmi ma v ňom totiž zaujal jeho hlas,“ hovorí El Murdo.

Videoklip nakrúcali pod taktovkou Ruka Hore v priemyselných priestoroch v Senci. O kameru klipu, v ktorom si okrem dvojice interpretov zahrali i tanečníci Štefan Pintér, Barbara Kadlecová a Dorota Žuchová, sa postaral Double J. „V pamäti mi z natáčania utkvela hlavne strašná zima. Našim zámerom bolo poňať to celé tak trošku umelecky, čo sa nám, myslím, aj podarilo. S výsledkom som naozaj spokojný,“ uzatvára Martin.

Martin Císar sa spevu intenzívne venoval už na základnej škole. Do širšieho povedomia sa však dostal až na jar 2014, keď sa na 2. ročníku speváckej súťaže Hlas Česko Slovenska (2014) prebojoval pod vedením Majka Spirita do finále, v ktorom si vyspieval krásne tretie miesto. Po skončení Hlasu sa na verejných vystúpeniach naďalej prezentoval najmä prevzatými skladbami a postupne sa začal objavovať ako hosť vo viacerých hudobných produkciách. Jeho hlas zaznel napríklad vo svojho času veľmi populárnom letnom singli Marka Danna The Way (2017) či v tanečnej pesničke DJ-a Philipeeho Save Me (2018). Leto 2018 strávil v americkom Bostone, kde sa okrem iného priučil i správnej anglickej výslovnosti, ktorú plánuje zužitkovať aj vo svojich ďalších piesňach a rok zakončil vianočným turné s Mirom Jarošom, v rámci ktorého sa predstavil vo viacerých mestách po celom Slovensku.

Najbližší koncert: 01.03.2019 v Amfik Cafe, Trnava

Viac sa o Martinovi dozviete na Facebooku, Instagrame alebo web stránke

Zdroj: Michelle Kristová, Stella Production

close

Prihláste sa k odberu nášho newslettera!

Nebudeme Vás do ničoho nútiť.
Z odberu newslettera sa môžete kedykoľvek odhlásiť. Odhlasovací link nájdete v každom newsletteri.
Vyplnením a odoslaním formulára súhlasíte s nevyhnutným spracovaním vyplnených údajov pre účely zasielania newslettera.