Viete si predstaviť tancovať skupinu tanečníkov ako jeden celok? Príďte sa na vlastné oči pozrieť, ako mladí tanečníci z Trenčína a z regiónu doslova pretancujú celým mestom. Čakáme vás 18. 07. 2021 o 19:00. Prvá zastávka je pred Kaviarňou Coffee Sheep.

“Komunita tanečníkov minulý ako v podstate aj tento rok nemala veľa možností na stretnutie sa. My sme sa preto rozhodli vytvoriť podujatie, kde spojíme lokálnych tanečníkov, vymeníme si skúsenosti a spoločne vytvoríme niečo, čo môžeme ukázať ľuďom. Návštevníci počas podujatia budú môcť vidieť lokálnych tanečníkov z Trenčína, ale aj tanečníkov zo zoskupenia Muzeta, či Choreofactory ” hovorí Marta Blašková, choreografka predstavenia TELESO.

Marta a Lucia spoločne s tímom Trenčín 2026 vymysleli podujatie, pri ktorom tanečníci prostredníctvom nacvičenej choreografie pretancujú ako jeden celok celým mestom. V pláne majú zastaviť sa napríklad pri Morovom stĺpe, Piaristickom kostole, synagóge, farských schodoch, Katovom dome a celé predstavenie ukončia na terase po dniku Coffee Sheep na ul. Marka Aurélia 9. Celé tanečné predstavenie by malo trvať približne 1 hodinu.

“Sme veľmi vďační aj základnej škole na Veľkomoravskej ulici v Trenčíne, ktorí nám dovolili počas celého týždňa nacvičovať v priestoroch ich telocvične. Súčasne sme radi, že sa nám podarilo spojiť komunitu tanečníkov, ako aj ľudí, ktorí nám pomáhajú dotvárať celkový vizuál. Predstavenie sa bude zaznamenávať do formy aftermovie, spoločne s fotografiami, pre reprezentatívny účel nás aj mesta Trenčín“ dopĺňa Lucia Melcerová, asistentka choreografie.

Tanečné a pohybové umenie je dôležitou súčasťou celého projektu Trenčín 2026 / Pestovanie Zvedavosti, s ktorou
mesto Trenčín tento rok kandiduje na titul Európske hlavné mesto kultúry. Aj z tohto dôvodu v rámci prípravy kandidatúry tím projektu vymýšľa napríklad aj vystúpenia naživo, do ktorých sa snaží zapájať najmä Trenčanov či obyvateľov regiónu.


“Jedným z cieľov projektu je aj #peoplematters, čo v preklade znamená, že práve ľudia z mesta a regiónu sú veľmi dôležití k tomu, aby celý projekt mohol fungovať a mal úspech na výhru. Práve vďaka prepojeniu sa navzájom dokážeme budovať mesto, ktoré si zaslúži byť Európskym hlavným mestom kultúr y” hovorí Barbora Holíčková, člen tímu Trenčín 2026.

O projekte:
Projekt Teleso je tanečné predstavenie zasadené do verejného priestranstva mesta Trenčín, ktoré pretancuje
centrom mesta. Teleso predstavuje pohybujúcu sa organelu, pozostávajúcu z lokálnych tanečníkov, ktorí sa
pomocou choreografie a improvizačných konceptov preženú vopred určenou trasou. Teleso sa rozpína, obopína
mestské pamiatky a významné miesta, na ktoré svojim tancom upozorňuje a tak prepája tanečné umenie s
architektúrou.

Dátum: 18.7.2021
Čas: 19:00
Miesto: Centrum mesta Trenčín
Umelecký tím: Réžia: Marta Blašková, Lucia Melcerová
Choreografia: Marta Blašková
Asistent choreografie: Lucia Melcerová
Hudba: Emmita (Emma Stašáková)
Účinkujúci: Tamara Antalová, Patrícia Fongusová, Miroslava Haklová, Xénia Halasová, Michaela Koštialová, Sára Nitsch, Adela Schuchmannová, Emma Stašáková, Sarah Straková, Jakub Šiko
Partneri: Mesto Trenčín, Trenčín 2026, Coffee Sheep, Dobroš, Humana
Podujatie usporadúva: Marta Blašková, Lucia Melcerová v spolupráci s mestom Trenčín/Trenčín 2026.
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Viac sa podujatí dozviete na facebooku.

Zdroj: Barbora Holíčková, Marketing Manager Trenčín 2026