archív Nora Gofčíka

Slovenský tanečník Noro Grofčík žne úspech za úspechom! Ako niekoľkonásobnému majstrovi sveta v street dance sa mu podarilo zažiariť ešte viac a to rovno na svetovom finále najväčšej tanečnej súťaže World Of Dance v U.S.A.!

Slovensko tak malo vďaka Norovi svoje zastúpenie v tejto súťaži historicky po prvýkrát! Svoju reprezentáciu predstavil v podobe „showcase“ vystúpenia hneď v prvý deň súťaže 11. augusta a počas niekoľkých dní trvania súťaže sa mal možnosť stretnúť s tými najväčšími tanečnými hviezdami sveta.

„V rámci celého finále sa uskutočnili aj tanečné battles a tiež workshopy so známymi choreografmi, ktorými boli napríklad Kinjaz crew Kevin Van Nguyen, Scott Forsyth, Tobias Ellehammer a ďalší, ktoré som si veľmi užil. Bol to neskutočný zážitok tancovať a rozprávať sa s týmito svetovými tanečníkmi. Vidieť a zažiť svetovú špičku naživo je neskutočné, obrovská energia, podpora navzájom tanečníkov z celého sveta a bombastické výkony! To čo som sa naučil a nové skúsenosti ako fungujú tanečné školy, tanečníci, skvelé nové nápady a tvorbu choreografií a mnoho iného budem ďalej odovzdávať mojim tanečníkom z tanečnej školy N DANCE COMPANY a tiež ďalším zo Slovenska.“ dodáva Noro.

Na svetovom finálne si zmerali sily top tímy tanečníkov z kvalifikácií z celého sveta a celú súťaž vyhrali juniori z Japonska, ktorí porazili všetky tímy.


Tanečník Noro Grofčík pripravuje aj ďalšie prekvapenia, na ktoré sa môžeme tešiť už čoskoro. Momentálne prebiehajú nábory do jeho tanečnej školy N DANCE COMPANY, do ktorej sa môžete prihlásiť práve v týchto dňoch aj vy J. Viac informácii nájdete na webovej stránke tanečnej školy alebo na instagramových účtoch: @norogrofcik, @ndancecompany_official

Zdroj: Andrea Turčina, All About Music
Foto: archív Nora Grofčíka