Po piatich úspešných rádiových singloch, ktoré sa pravidelne umiestňovali v rebríčku medzi najhranejšími Slovenskými skladbami v rádiách, vydáva mladá speváčka Teri Čikoš svoj debutový album Dievča.

Práca na albume začala pred tromi rokmi po vydaní skladby Letná, ktorú pre mňa zložila a produkovala speváčka Jana Kirschner. Krátko po vydaní skladby som začala spolupracovať s manažérom a producentom Jozefom Šebom, ktorý dal dokopy skvelú kapelu a začali sme pracovať na skladbách” vyznáva sa Teri.

“Proces bol veľmi tvorivý a uvoľnený, volali sme spolu viackrát denne, intenzívne sme sa venovali skladbám a textom a mňa začala postupne kopať múza a tak vznikli moje autorské skladby z albumu – Pozri, Cesta, Dilema, Upršaný deň, V tieni hviezd a Spievam.”

Autorsky prispeli aj skladatelia Ľuboš Šrámek (Dievča),Jana Kirschner (Letná),Juraj Kupec (Medzi nami) Tomáš Edelsberger (Tatry) a Dušan Pálka (So slzami v očiach)

Album obsahuje 12. štúdiových nahrávok ,ktoré vznikli v štúdiu Kupec records. Celý album je nahraný v Slovenskom jazyku.

Album je o mojich myšlienkach, pocitoch, príhodách ale aj o tom ako vnímam ľudí a svet okolo. V textoch rozoberáme rôzne témy ale tou hlavnou je láska. Ale nejde len o tú prvoplánovú lásku. Ide aj o lásku k domovine, rodine, prírode či k hudbe.

Pri skladaní skladieb a textov som sa snažila písať tak, aby sa so mnou vedeli ľudia stotožniť. Aby v skladbách vedeli nájsť kúsok svojho vlastného príbehu a aby si skladby so mnou vedeli na koncertoch aj zaspievať.” Vysvetľuje Teri.


Album sa dá už teraz objednať na spinaker.sk a o pár týždňov aj v kamenných predajniach Spinaker, Pantha Rhei či v sieti Martinus.

Možnosť zaspievať si s Teri jej skladby máte 24.11.2022 v Bratislave, kde bude organizovať verejný krst CD s koncertom.

“Krst albumu bude verejný a bude sa konať v Castle art house na Zámockej ulici v Bratislave 24.11.2022. Album s kapelou pokrstíme a taktiež Vám zahráme skladby z albumu naživo. Lístky sa už teraz dajú kúpiť v sieti PREDPREDAJ.”

Na albume sa podielali hudobníci :

Martin Wittgruber (Klavír), Pišta Lengyel (Gitara), Martin Gašpar (Basgitara), Igor “Ajdži” Sabo (Bicie), Juraj Bartoš (trúbka), Tomáš Fuchs (Gitara), Martin Zajko (Gitara), Rasťo Uhrík (Basgitara), Tomáš Hríbik (Bicie), Juraj Kupec (gitara,mix a master), Marek Šurin (Mix a Master) Richard Csino (aranžmán zboru) Brigita Szelidová,Stevie Čikoš (zbor).

Zdroj: TS, Jozef Šebo