Už tento týždeň vo štvrtok 29. júna sa môžu fanúšikovia speváka The Curly Simon tešiť na veľkolepú živú show, ktorú odpáli spolu s kapelou a hosťami v novootvorenej bratislavskej hudobnej Mekke, klube Šafko. Psychadelické synťáky, elektrická ale aj akustická gitara Mateja Turcera, klavír, fresh groovy bicích, špecificky výraz a spevové linky Simona.

Hostia ako Martin Matys, Jana Kirschner, Hasan, Marko Damian, Yael, Katarzia to všetko a ešte viac zaznie na štvrtkovej release párty k aktuálnemu albumu od The Curly Simon, ktorý nesie príznačný názov Zvláštny svet. „Je to reflexia toho, ako aktuálne na mňa pôsobí svet, v ktorom žijeme. Nechcem tomu dávať nálepku polarity, ale má to celé takú zvláštnu príchuť toho, ako rýchlo sa veci menia. Sledujem ako sa menia ľudia a všetko, čo sa deje okolo mňa hlavne posledné dva roky,” vysvetľuje Simon tvorbu nového albumu.

Album je výsledkom ročnej intenzívnej práce s Matejom Turcerom, ktorý sa okrem mixu, masteringu a produkcie podieľa autorsky na väčšine hudby spoločne so Simonom. Zvukovo nadväzuje tento trinásť trackový album na EP Keď sa stmieva svojou rôznorodosťou a hudobných štýlov. Okrem ich samotných sa producentsky podieľali na albume aj Lukáš Hutňanský (Lvciferski) a Ján Burgr. „Čo sa týka spoluprác na albume, všetky pre mňa nesú osobitný príbeh a dôležitosť. Asi najväčšou výzvou bola pieseň s Janou Kirschner, pretože ju vnímam ako umelkyňu s veľkým rešpektom. Keď sme sa osobne stretli v štúdiu, pocítil som jej energiu. Celé to nejak opadlo a bolo to veľmi príjemné a uvoľnené. Po spoločnej session v štúdiu vznikol track Letní Blázni prezradil s úsmevom Simon.


V piesni Choď už domov sa napríklad na refréne objaví vokál Katarzie a Matúša Kolárovského,  známeho pod umeleckým menom Yael. Jediný česky hosť je raper Hasan z Milion+, ktorého Simon obľubuje najmä kvôli jeho lyrike a flowom. Na albume je aj track Sople s Markom Damiánom, na ktorý natočil Michal Nemtuda videoklip, ktorý výjde tento mesiac. Veľká časť albumu vznikala v Thajsku rovnako i klip na Tak kde ma to ťahá a je inšpirovaná životom, dodáva spevák.

Za umeleckým menom The Curly Simon stojí mladý talentovaný 22-ročný autor a spevák Simon Štubniak. Na scéne sa viac zviditeľnil v roku 2019, kedy získal ocenenie Objav Roka v ankete Radio Head Awards a následne o rok na to i cenu Skladba roka, kde bodovali spoločným singlom Keď padal sneh v spolupráci so skupinou Fallgrapp.

Na štvrtkovú release party k albumu Zvláštny svet,  ktorý oficiálne vychádza na platformách  30.júna nájdete vstupenky v sieti GoOut. Okrem toho si ho fanúšikovia v rámci nasledujúcich mesiacov budú mať možnosť vypočuť napríklad na festivaloch Pohoda (SK) a Grape (SK), kde predstaví jedinečnú audiovizuálnu show k novému albumu.

Zdroj: TS, Kristína Polerecká