Tohtoročný „Hip Hop Žije“ má ambíciu prekonať všetky doterajšie ročníky! Organizátori postupne zverejňujú domáce aj zahraničné mená a je viac ako jasné, že sa je na čo tešiť. Fanúšikovia hip hopu majú veľké srdcia a preto bude mať festival aj charitatívny rozmer. Priamo na „Hip Hop Žije“ môžu prispieť handicapovaným súrodencom Gilanovcom na auto, do ktorého sa zmestia 2 vozíky. Hudobný program bude naozaj nadupaný. Hlavná hviezda, Rick Ross, dorazí z USA. Na festivale však, samozrejme, nebude chýbať ani slovenská a česká raperská špička. Jedným z unikátov bude vystúpenie legendy, kapely Chaozz. Rytmus, Majk Spirit, Separ, Strapo, Kali, Nerieš, Majself a mnohí ďalší sú zárukou toho, že Hip Hop Žije bude opäť nezabudnuteľný! Festival štartuje už 29-ho júna v Bratislave a tento rok po prvý raz zavíta aj do Prahy.

„Hip Hop Žije“ tento rok ponúkne nielen skvelý hudobný program, ale po prvý raz bude mať aj výrazný charitatívny rozmer. Organizátori sa spojili s občianskym združením APPA – Asociáciou pomoci postihnutým a rozhodli sa zorganizovať zbierku pre handicapovaných súrodencov. Celé je to navyše vymyslené tak, že návštevníci sa pri pomáhaní aj zabavia.

„Ľudia si môžu na mieste vyskúšať, ako prebieha fotenie na cover albumu pod vedením profesionálneho fotografa. V stánku, kde bude samotné fotenie prebiehať, budú mať možnosť prispieť do verejnej zbierky na pomoc teenagerom – súrodencom, ktorí milujú hip hop, ale nemajú toľko šťastia, aby si svoj život mohli v zdraví užívať. Celý výťažok bude teda venovaný 15-ročnej Karin a 9-ročnému Petrovi Gilanovcom. Peťko má detskú mozgovú obrnu a Karinka trpí okrem ťažkej poruchy sluchu na oboch uškách aj vážnymi  pohybovými problémami, ktoré si vyžadujú opakované operácie. Všetky operácie a rehabilitačné pobyty financovali hlavne rodičia. Veľmi potrebujú doplatok na auto, do ktorého sa zmestia 2 vozíky. Verím, že na festivale vyzbierame dosť peňazí,“ vysvetľuje jeden z organizátorov „Hip Hop Žije“ Boris Marhanský.

Okrem charitatívneho rozmeru festival tento rok ponúkne niekoľko noviniek a unikátov. Vystúpi  slovenská a česká rapová špička, ale aj talentovaní začínajúci hudobníci.

„Fanúšikovia sa môžu tešiť aj na legendárnu kapelu Chaozz. Chalani, ktorým sa ako prvým v Česku a na Slovensku podarilo dostať rap do hitparád a patrili ku komerčne najúspešnejším kapelám 90-tych rokov, sa na dlhé obdobie odmlčali. Návrat na scénu ohlásili len nedávno a my sme veľmi radi, že ich naživo uvidíme aj na „Hip Hop Žije,“ dodáva spoluorganizátor festivalu Marko Šebesta.

Tak ako po iné roky však nebudú chýbať ani najpopulárnejší českí a slovenskí raperi.

„Rytmus, Majk Spirit, Separ, Strapo, Kali a Peter Pann, Ektor, Nerieš, Majself a mnohí ďalší už na festival pozývajú svojich fanúšikov a tešia sa na stretnutie s nimi. My zas veríme, že tento rok opäť posunieme latku festivalu o kus ďalej,“ uzatvára ďalší spoluorganizátor Marián Baláž.

„Hip-Hop Žije“ začínal pred piatimi rokmi ako menší festival, no odvtedy sa rozrástol na podujatie  úctyhodných rozmerov. Tento rok zavíta až do piatich miest, medzi nimi po prvý raz aj do Prahy. Celé to vypukne na Zlatých pieskoch v Bratislave 29-ho júna. Lístky sa predávajú v sieti Ticketportal.

Hip-Hop Žije 2018

Bratislava 29.6. – 01.07.2018
Praha 28.07.2018
Domaša  03.08. – 05.08.2018
Duchonka 17.08. – 19.08.2018
Ostrava 01.09.2018

Zdroj: Eva Sládková, Propaganda House