Bývalý semifinalista Hlasu Česko-Slovenska a Československej SuperStar Tomi Chico Sučik prichádza s novou Pop/RnB skladbou s tajomným názvom MTR. Skladba tematicky priamo a verne popisuje vzťahy, ktoré sú od počiatku odsúdené na zánik, avšak ľudia sa ich napriek tomu nedokážu vzdať a pokračujú v nich, aj keď nedávajú zmysel a okolie ich nepodporuje, čo častokrát dopadne tým najhorším možným spôsobom, ako je to zobrazené aj v samotnom videoklipe. Dej prechádza rôznymi psychickými stavmi hlavnej postavy fungujúcej v opisovanom vzťahu, ktorú si Tomi zahral sám.

Ako je už u Tomiho zvykom, textovo sa snaží poskytovať unikátny pohľad na určitú životnú situáciu. Hudobne a textovo komponoval skladbu sám, avšak o produkciu beat-u finálnej verzie sa postaral známy slovenský producent Hoodini a akustické gitary nahrával Jimi Harničár, s ktorým Tomi dlhodobo spolupracuje aj v rámci živých koncertov. Skladba sa nahrávala a mixovala v štúdiu Mariána Čekovského, o zvuk sa postaral Marko Bröstl. Videoklip natočil a strihal Ďuri Tury, scenár písal Tomi a je taktiež dôležité spomenúť, že hudobný nástroj, ktorému bolo v rámci točenia videoklipu „ublížené“, bol odkúpený od opravára gitár, ktorý si s ním už nijakým spôsobom nevedel poradiť, a teda by tak-či-onak skončil na smetisku.


Čo sa týka plánov do budúcnosti, Tomi má pripravené nové skladby – opäť raz na netradičné témy, keďže podľa jeho názoru sa tuctovým oblastiam venuje viac pozornosti než by bolo zdravé. Nechajme sa teda prekvapiť, čo nám poskytne nabudúce.

Zdroj: Martin Blaško – RebelArt