Príjemná atmosféra, skvelé zápasy vynikajúcich fighterov, aj úspešný návrat Tomiho Kida Kovácsa do ringu. Organizácia XFN vstúpila na slovenský trh a priniesla do Bratislavy veľmi kvalitné zápasy. K najkrajším patril boj Slováka Ľudovíta Kleina s Čečencom Arbim Mezhidovom, v ktorom ho náš reprezentant po náročnom boji napokon zdolal. Nesklamal ani Čech Karlos Vémola, ktorý síce v jednom kole so svojim náročným súperom  Moiseom  Rimbonom prehral, no stal sa celkovým víťazom zápasu. 

Zimný štadión Ondreja Nepelu v Bratislave zažil v nedeľu turnaj MMA ligy, ktorý priniesol niekoľko prekvapení. Krásny zápas predviedol Ľudovít Klein, ktorý zdolal Arbiho Mezhidova po náročnom boji. Húževnatý Čečenec sa odmietal ľahko vzdať a tak sa táto dvojica postarala o jeden z najlepších zážitkov večera. Nesklamal ani český veterán Karlos Vémola, ktorý síce v jednom kole s Moiseom Rimbonom prehral, no v dvoch ho porazil a tak sa stal celkovým víťazom zápasu.

„Chcel by som sa všetkým fanúšikom tu v Bratislave  poďakovať ako mi krásne fandili. Cítil som sa tu naozaj ako doma, skvelé publikum ma hnalo vpred, nemohol som si dovoliť prehrať. Mrzí ma, že som trochu zaváhal a nepodarilo sa mi súpera ukončiť, ako som sľúbil. Po dlhej dobe som jedno kolo prehral, je to taká moja malá osobná prehra, ale chcem sa z toho ponaučiť,“ povedal  Karlos Vémola.

Turnaj XFN priniesol viacero skvelých fighterských zážitkov. Jeden z najväčších talentov českých bojových športov Vasil Ducar predviedol parádnu premiéru. Vojto Barborík si krásne poradil s Ninom Škrijeljom z Čiernej Hory a Roland Čambal síce nestačil na Brazílčana Davida Ramiresa, no predviedli pekný boj. Úspešný návrat do ringu slávil aj náš najúspešnejší boxer Tomi Kid Kovács, ktorý zdolal Maďara Andrasa Sulaka.

„Na tento zápas som sa pripravoval celý rok a chcem sa poďakovať za šancu, že som mohol vstúpiť do ringu. Chcelo to odhodlanie, veľa sily a energie, ale oplatilo sa,“ uviedol Tomi Kid Kovács.

Turnaj v Bratislave bol prvým, ktorý na Slovensku zorganizovala XFN a jej promotéri veria, že i ďalšie budú minimálne podobne úspešné.

„Bol to náš vstup na slovenský trh a sme spokojní s tým, ako to dopadlo. Diváci dokázali vytvoriť krásnu atmosféru, ďakujeme im za to. Našim cieľom je prinášať im ďalšie skvelé zážitky, veríme, že turnaj v Košiciach, ktorý pripravujeme na 23. február 2019 bude ešte lepší. Podrobnosti prinesieme už čoskoro,“ uzavrel promotér organizácie Petr Kareš.

Zdroj: Eva Sládková, Propaganda House

close

Prihláste sa k odberu nášho newslettera!

Nebudeme Vás do ničoho nútiť.
Z odberu newslettera sa môžete kedykoľvek odhlásiť. Odhlasovací link nájdete v každom newsletteri.
Vyplnením a odoslaním formulára súhlasíte s nevyhnutným spracovaním vyplnených údajov pre účely zasielania newslettera.