Fantastická správa! Najslávnejší slovenský boxer Tomi „Kid“ Kovács, ktorý dosiaľ odmietal návrat do ringu, zmenil názor. Pustil sa opäť do trénovania a rozhodol sa nastúpiť na boxerský zápas. Vychutnajú si ho diváci turnaja MMA svetovej úrovne v Bratislave, ktorý organizuje XFN. Ako sám Tomi vraví, bude tam síce najstarším boxerom, no trúfa si mladším kolegom ukázať, že nepatrí do starého železa. Nenechajte si to ujsť! Už 18-ho novembra na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave.

Tak toto je bomba! Tomi „Kid“ Kovács bude opäť bojovať! Trénuje a verí si!

„Keď som prestal trénovať, zistil som, že doslova starnem. Mentálne aj fyzicky. Chýbal mi pohyb. Po tom ako som sa pustil do tréningov, to bolo pre mňa veľmi náročné, svaly a moje telo si museli zvyknúť na prácu. Prešla nejaká doba, a aj keď mám po tvrdých tréningoch svalovicu a vždy padnem unavený do postele, som veľmi šťastný. Šport, konkrétne box, je neoddeliteľnou súčasťou môjho života. Teraz som zhodil hrdzu a cítim sa na to, že môžem opäť vstúpiť do ringu. Nerobím to preto, aby som si niečo dokazoval. Som vďačný za každodenný tréning, za možnosť sa hýbať a podávať športové výkony,“ vysvetľuje sympatický Tomi „Kid“ Kovács.

Tomi sa po prvý raz po dlhom čase predvedie v boxerskom zápase, ktorý uvidia návštevníci bratislavského turnaja MMA. Stane sa tak 18-ho novembra. Pre návrat pod značkou XFN sa Tomi „Kid“ Kovács rozhodol po tom, ako dlhé mesiace trénoval Patrika „Rytmusa“ Vrbovského.

„Od 2. júla pripravujem Patrika na jeho zápas proti Marpovi. Spolu s nami sa na niektorých tréningoch pripravujú aj chlapci ako Ivan Buchinger, Miroslav Štrbák, či Lajos Klein z tímu XFN. Sú to veľmi dobrí chlapci zo super tímu a som rád, že práve oni sú moji noví kolegovia. Ich kvalita je dôvodom, prečo som si vybral XFN na  návrat do ringu. Som zvedavý ako psychicky zvládnem posledné dni. Či príde nejaká tréma, alebo ako bude moje telo poslúchať počas zápasu. Jedno je isté, budem v ten večer najstarší boxer, ale ukážem mladým, že nepatrím do koša,“ dodáva Tomi „Kid“ Kovács.

Najúspešnejší slovenský raper, Patrik „Rytmus“ Vrbovský, sa pre zápasy tak nadchol, že sa rozhodol profesionálne pôsobiť aj na bojovom poli! V organizácii XFN je jedným z jej promotérov a bude spoluorganizovať najlepšie zápasy MMA ligy.

„Tomi mi počas tréningov nedá vydýchnuť. Je to skvelý tréner, veľká legenda. Som naozaj rád, že so mnou takto maká. A ešte radšej, že sa rozhodol opäť bojovať a práve s nami! Bratislavský turnaj bude naozaj veľkolepá udalosť,“ vraví Patrik „Rytmus“ Vrbovský.

MMA je skratka pre Mixed Martial Arts, teda mix bojových umení. Ide o  syntézu rôznych bojových štýlov ako sú napríklad thajský box, savate, taekwon-do, judo, jiu jitsu a ďalších. Turnaj, na ktorom vystúpi aj Tomi, je doslova svetový a Bratislava nič podobné doposiaľ nezažila.

„Tomi „Kid“ je slovenská športová legenda a pre XFN je veľkou cťou a záväzkom, že sa rozhodol vrátiť do ringu práve s nami. Mám veľkú radosť! Československý reprezentant a profesionálny majster Európy vlastne nikdy neodišiel, len čakal na svoj veľký návrat,“ uzavrel promotér organizácie Petr Kareš.

Turnaj bude 18-ho novembra na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave. Okrem Tomiho tam môžu diváci sledovať bitky takých hviezd ako sú: Ivan Buchinger – dlhodobo najúspešnejší slovenský fighter, Karlos Vémola – prvý Čech, ktorý sa prebojoval do UFC a na poli československého MMA zatiaľ nenašiel premožiteľa, alebo bojovníci ako Ľudovít Klein či Miroslav Štrbák, ktorí majú svojim talentom našliapnuté do UFC. Lístky sa predávajú v sieti Ticketportal alebo Predpredaj.