Rap, jazz a pop na jednom pódiu. Vlastne na troch, ale v jednej relácii. Tento týždeň sa v 3 pódiách stretne skupina Vidiek, raper Majself a speváčka Zuzana Mikulcová. A ovanie nás aj duch slávneho balkánskeho hudobníka Bobana Markoviča a jeho orchestra, pretože Vidiek s ním nahral svoju temperamentnú novinku. V závere budete počuť, ako si hudobníci spoločne poradili  so skladbou Ó, maňo. Nikde inde takéto čosi počuť určite nebudete. Pozrite si to už tento piatok reláciu 3 pódiá 20. novembra na Jednotke od 23.20 h.

Dominika Kentošová

Legendárny Vidiek stále dokáže prekvapiť! Korona síce hudobníkom skomplikovala plány, no ani pandémia ich neodradila a pripravili novinku, ktorou vás ohúria. Vypočuť si ju môžete v relácii 3 pódiá.

„Zahráme aj tohtoročnú novinku, pieseň Hrajte trúbky, ktorú sme na diaľku nahrali s Bobanom a Markom Markovičovcami, hviezdami world music zo Srbska. V apríli nemohli kvôli pandémii prísť nahrávať, dnes opäť kvôli pandémii nemohli prísť do relácie Tri pódiá, tak snáď sa nám podarí aspoň budúci rok stretnúť sa na koncertoch na jednom pódiu, ako keby sa v roku 2020 nič nestalo,“ vraví spevák skupinyVidiek Ján Kuric.

Spolu s Vidiekom v programe vystúpi aj mladý raper Majself, ktorý tiež ponúkne svoju novú tvorbu.

„Veľmi sa mi páči celá myšlienka tohto projektu, zároveň ju vyrábajú super ľudia a na nakrúcaní bola dobrá energia.  Zaspievam a zarapujem tri skladby, z ktorých jedna je úplne čerstvá novinka Nebudem to ja z chystaného albumu Pulz. Okrem tejto exkluzívnej premiéry zaznie aj skladba Rómeo a Júlia, ako aj Ruky preč. Pre divákov bude zaujímavé, že popri DJ Fillipianovi sa so mnou predstaví aj Peter Bulík na gitare, s ktorým sme na pódiu spolu ešte nestáli,“teší sa Michal Švehla známy ako Majself.

Mužov na pódiu doplní Zuzana Mikulcová, ktorá ponúkne trocha povzbudenia v týchto ťažkých časoch.

„Zahráme pieseň Nádeje, ktorú sme nahrali počas prvej vlny korony. Síce som ju zložila oveľa dávnejšie, ale nikdy oficiálne nevyšla, tak sme jej dali s Andrejom Hruškom trošku veselší šat, keďže sme chceli ľudí povzbudiť. Ďalej zaspievam pieseň Hovor mi, ktorá je z posledného albumu Dievča. Je takým mojím odkazom na pieseň Hovor mi do ucha od Deža Ursinyho a obsahuje aj niekoľko jej citácií. Skladba Priateľ je zas jednou z mojich najemotívnejších piesní, pretože je o priateľstvách, ktoré sú pre mňa dôležité,“ dodáva Zuzana Mikulcová.

Na záver bude aj prekvapenie, ktoré zaskočilo i samotných hudobníkov, ale za to si to poriadne užili. Všetci si spolu strihli pieseň Ó, maňo.

„Chvíľu som sa cítila ako v nejakom bizarnom filme, keď sme sa pozerali s Majselfom na seba a spievali Ó, maňo. To by sa napríklad v žiadnej relácií a vesmíre nikdy nestalo, ale v 3 pódiách, prečo nie? Bolo to zábavné, hlavne vidieť ladné pohyby Janka Kurica dodávali celej atmosfére ten správny šmrnc,“ uzatvára Zuzana Mikulcová.

Všetko podstatné o relácii 3 pódiá, ktorú moderuje Peter Bič, nájdete na Facebooku a Instagrame relácie. Celé epizódy si môžete kedykoľvek pozrieť v Archíve RTVS.

Zdroj: Marián Prevendarčík, RTVS
Foto: Dominika Kentošová