Veľkolepá filmová adaptácia slávneho románu Alexandra Dumasa Traja mušketieri je jedným z najdrahších francúzskych filmov všetkých čias. Medzinárodné hviezdne obsadenie na čele s Vincentom Casselom a Evou Green a dôraz na zachovanie ducha nadčasového literárneho diela sú dôkazom, že Francúzi to s filmom za 70 miliónov dolárov myslia vážne.

Najnovšia francúzska filmová verzia slávneho príbehu o d’Artagnanovi sa tento rok objaví v slovenských kinách v dvoch častiach. Prvá časť s podtitulom D’Artagnan  príde do našich kín už 6. apríla a druhá časť s názvom Milady 13. decembra 2023.

Na rozdiel od aktuálnej britskej verzie, trailer k filmu Traja mušketieri: D’Artagnan potvrdzuje, že francúzski tvorcovia sa snažili byť čo najvernejší pri výbere lokácií (nakrúcanie trvalo osem mesiacov po celom Francúzsku), kulís a hercov. Jedným z hlavných zámerov tvorcov bolo odlíšiť sa od ostatných súčasných veľkoprodukcií, ktoré sa spoliehajú na počítačové efekty a nakrúcanie v uzavretých ateliéroch. V oboch filmoch sa objavili tisíce komparzistov, ale základný dôraz sa kládol na príbeh populárnych hrdinov a antihrdinov, ktorých stvárnili súčasné francúzske herecké hviezdy Vincent Cassel (Athos), Romain Duris (Aramis), Pio Marmaï (Porthos) a François Civil (d’Artagnan). Objavia sa aj Eva Green ako Milady a Louis Garrel ako Ľudovít VIII.


V prípade oboch filmov režiséra Martina Bourboulona sa slovenské kiná môžu tešiť na verziu s českým dabingom alebo (vo vybraných kinách) v pôvodnom znení s titulkami. Film Traja mušketieri: D’Artagnan uvedie do kín 6.4.2023 distribučná spoločnosť Magic Box Slovakia

Zdroj: Veronika Frantová, Magic Box Slovakia