kuppyphotography

Kapela SEBASTIAN prešla v poslednom roku veľkou zmenou a už dávno potvrdila, že jej sila nie je len v hitovom potenciáli pre rádiá. Postupným prerodom z hviezdy pre násťročných si spevák Sebastian Navrátil, Dominik Smutný a Ondřej Turták úspešne budujú renomé uznávanej a rešpektovanej hudobnej skupiny, ktorej sila je predovšetkým na koncertných pódiách. Pritvrdili v hudbe, v textoch sa frontman a autor opiera o zložitejšie témy a životné skúsenosti, a výrazne sa posunul aj koncertný prejav. O tom všetkom nás SEBASTIAN utvrdzujú novým singlom „Nevinná“, ktorý vydávajú spoločne s kapelou Poetika. Novinka je najnovším počinom z netrpezlivo očakávaného albumu, ktorý vyjde už 22. októbra.

„Pieseň vznikla začiatkom roka, vtedy ešte s inou slohou a spontánnym refrénom, ktorý som zaspieval na prvý pokus,“ hovorí Sebastian o prvých riadkoch a tónoch singlu „Nevinná“, ktorý dostal svoju finálnu podobu len nedávno. „Pred dvoma mesiacmi nabrala pieseň ešte väčší význam, keďže som po desiatich rokoch ukončil svoj vzťah. Spolu s Ondrom Brejškom z Poetiky sme prepísali slohy do terajšieho znenia, aby vystihovali moje aktuálne pocity,“ dodáva Sebastian s tým, že nový singel nezastáva iba smútok, ale aj oslobodenie a novú silu ísť ďalej. 

„So Sebom sme kamaráti už dlhšiu dobu, a tak keď nás oslovil, obzvlášť do songu, ktorý je v tej rockovej polohe, tak sme na tom hneď začali robiť. Mňa totiž tvrdší štýl hudby baví a Sebovi táto poloha neskutočne sedí,“ hovorí frontman Poetiky – Ondřej Brejška. 


O produkciu „Nevinná“ sa postaral Enthic. O dramatické a vizuálne stvárnenie zase skúsený Ondřej Kudyn. Tomu sa podarilo, aj keď za veľmi náročných podmienok, natočiť miestami až šokujúcich snímok symbolizujúci ťažké životné situácie. „Natáčanie bolo fajn, ale trvalo od rána až do nočných hodín. Najťažšie bolo točenie spoločnej scény oboch kapiel, pretože sme si nechali vyrobiť miestnosť, ktorá sa v ten moment v podstate premenila na skleník. To teplo bolo neznesiteľné,“ doplňuje Sebastian, ktorého slová potvrdzuje aj frontman hosťujúcej kapely. „Bola to taká sauna s okienkom, cez ktoré sa natáčalo. Nedalo sa tam moc dýchať a asi každých 20 sekúnd musela pribehnúť make-up artistka, lebo sme vyzerali, akoby sme práve vyšli zo sprchového kúta,“ uzatvára spomienku na nakrúcanie Brejška. 

Pieseň aj videoklip „Nevinná“ sú už k dispozícii na všetkých streamingových platformách a na YouTube. 

Zdroj: Tomáš Karpel, Universal Music
Foto: kuppyphotography