Skupina TWENTY ONE PILOTS zverejnila nový singel. Skladba Shy Away predznamenáva vydanie albumu Scaled And Icy.

Novinka Shy Away je prvým singlom z pripravovaného šiesteho albumu, ktorého vydanie je naplánované na 21.5.2021. Zároveň so základnými informáciami dvojica prezradila aj ďalšie plány.  Nahrávky z albumu skupina predstaví prostredníctvom globálnej akcie Twenty One Pilots – Livestream Experience, ktorá sa uskutoční v deň vydania albumu. Duo z Ohia sľubuje jedinečný virtuálny zážitok a vstupenky na udalosť, kde zaznejú okrem nových piesní aj staršie hity Twenty One Pilots, si môžete už teraz zakúpiť na tejto stránke

Album vznikal v priebehu pandemického roka a výrazne sa na ňom prejavili emócie, ktoré v roku 2020 prevládali – úzkosť, osamelosť, nuda a najrôznejšie pochybnosti. Vzhľadom k situácii dvojica zmenila proces nahrávania albumu, vzdala sa spoločnej práce v štúdiu a vymenila ju za virtuálnu komunikáciu. Základ väčšiny pesničiek nahrával spevák a skladateľ Tyler Joseph v domácom štúdiu v izolácii. Postup si duo vyskúšalo na piesňach Level Of Concern a Christmas Saves The Year, ktoré fanúšikom ponúklo už minulý rok.

Zatiaľ poslednou štúdiovou nahrávkou Twenty One Pilots bol album Trench z roku 2018. Duo zaň získalo veľa ocenení vrátane nominácie na Grammy, ale aj americký platinový certifikát za predaj.


Zoznam skladieb na albume Scaled And Icy:
1. Good Day
2. Choker
3. Shy Away
4. The Outside
5. Saturday
6. Never Take It
7. Mulberry Street
8. Formidable
9. Bounce Man
10. No Chances
11. Redecorate

Zdroj: Renáta Tomášová, Warner Music