Remata pri Handlovej sa od dnes stane miestom výnimočného tábora. Naši vynikajúci paralympionici sa budú venovať hendikepovaným deťom a budú ich motivovať k športu. Niekoľkonásobný majster sveta v zjazdovom lyžovaní Jakub Krako, či úspešná strelkyňa Kristína Funková, ale aj ďalší športovci budú 12-tim deťom vo veku od 9 rokov vysvetľovať  výhody paralympijského športovania. Je možné, že práve tu sa zrodia budúce hviezdy. Tento motivačný kemp predstaví deťom paradrezúru, stolný tenis, lukostreľbu, streľbu, paracyklistiku, bocciu, ale aj jeden z najmladších paralympijských športov taekwondo. Malí účastníci môžu otestovať, ktorý z týchto športov ich láka, a dozvedieť sa, aké možnosti venovať sa mu majú. Kemp potrvá do 19-ho augusta.

Slovenskí paralympionici sú mimoriadne úspešní a mnohí sa nám postarali o krásne medailové umiestnenia. Nezabúdajú však ani na výchovu nových generácií a preto sa rozhodli hľadať nové talenty na motivačnom kempe. Začína sa práve dnes v Remate pri Handlovej.

„Bude tu 12 hendikepovaných detí z celého Slovenska, ktorým chceme ukázať, že aj s postihnutím sa dá športovať a dosahovať výnimočné úspechy. Môžu si vyskúšať sedem paralympijských športov a rozhodnúť sa, ktorému sa chcú venovať. Či už to bude paradrezúra, stolný tenis, lukostreľba, streľba, paracyklistika, boccia, alebo taekwondo, ktoré je jedným z najmladších paralympijských športov, a spolu s paradrezúrou budú na kempe „Hľadáme talenty“ prezentované po prvý raz v histórii,“ vraví  vedúci kempu Juraj Medera.

Každý deň budú deťom predstavovať dva športy, jednému sa povenujú predpoludním, druhému popoludní. Malí účastníci budú mať tiež ideálnu príležitosť stretnúť sa a porozprávať s našimi paralympijskými medailistami.

„Po celý čas tu s nami bude fantastický lyžiar Jakub Krako. Prídu aj iní športovci, v piatok 17.8. nás napríklad navštívi  jedna z najúspešnejších slovenských paralympijských strelkýň Kristínka Funková. Veríme, že deti nadchneme pre športovanie a možno sa tu zrodia aj budúci paralympijský víťazi. Ďalšou zaujímavosťou, ktorú sme pre nich pripravili, je moderátorsky rýchlokurz, ktorý povedie moderátor Juraj Turis. Veríme, že to pre ne bude veľmi inšpiratívne,“ uzatvára Juraj Medera.

Motivačný kemp s názvom „Hľadáme talenty 2018“ v Remate potrvá od 14. do 19. augusta. Slovenský paralympijský výbor chystá aj ďalší netradičný tábor. Premiérovo organizuje v spolupráci s Európskym paralympijským výborom kemp s účasťou zahraničných mladých športovcov, ktorý bude zameraný na športy boccia a stolný tenis. Ten sa uskutoční v dňoch 21. až 26. augusta v Stolnotenisovom centre v Prievidzi.

Zdroj: Eva Sládková, Propaganda House
Foto: Paulína Píšová

Viac fotografií z motivačného kempu Hľadáme talenty 2018 v Remate, ktorý sme navštívili v sobotu 18.augusta nájdete na našej facebook stránke.

Foto: Lukáš Arpáš

close

Prihláste sa k odberu nášho newslettera!

Nebudeme Vás do ničoho nútiť.
Z odberu newslettera sa môžete kedykoľvek odhlásiť. Odhlasovací link nájdete v každom newsletteri.
Vyplnením a odoslaním formulára súhlasíte s nevyhnutným spracovaním vyplnených údajov pre účely zasielania newslettera.