Dominika Kentošová

Posledné tohtoročné 3 pódiá budú opäť jedinečným zážitkom. V jednom štúdiu sa stretne rocková a reggae kapela a doplní ich nežná intímna hudba s terapeutickými účinkami. Kde inde, ako v tejto obľúbenej relácii si môžu spolu zahrať Gladiator, Akustika a Andrea Bučko Trio? Zaznejú aj novinky, ale tiež hit od The Rolling Stones v netradičnom prevedení. Nenechajte si to ujsť. Už tento piatok 18. decembra o 22.35 h.

Tento rok hudobníkom a ich fanúšikom veľmi neprial. Bolo len veľmi málo príležitostí vychutnať si ich živé hranie. Trochu to nahrádza relácia 3 pódiá, v ktorej moderátor a hudobník Peter Bič hostí svojich kolegov. V poslednej tohtoročnej epizóde si zahrá aj kapela Gladiator.

„Veľmi sa tešíme, že 3 pódia fungujú ako jedna z mála hudobných relácií. Je perfektne zorganizovaná a interpreti dostávajú priestor na živé vystúpenie a predstavenie svojich noviniek. My zahráme Lásku, Bonboniéru a našu najnovšiu pesničku Nechcem o teba prísť. Bude aj prekvapenie. Priamo na pľaci sme si dohodli, že zahráme legendárny hit od The Rolling Stones. A na úvod sme si všetci interpreti aj spolu zahrali,“ láka k obrazovkám spevák kapely Gladiator Miko Hladký.

V relácii sa predstaví aj mladá prešovská kapela Akustika.

„Relácia sa nám veľmi páči, keďže ide o koncept a priestor na  propagáciu kapiel a muzikantov zo Slovenska. Zahráme skladby z nášho posledného albumu Zastavme svet – Pridaj sa k nám a Ako sa máš. No a odprezentujeme tiež najhorúcejšiu novinku z našej dielne s názvom Mizneme. Skladba je o nezmyselne rýchlo miznúcich lesoch. Sme veľmi radi, že sme si po dlhej dobe mohli spoločne zahrať hudbu, ktorú všetci milujeme,“ povedal basgitarista a spevák kapely Tomáš Durkáč.

Intimitu a nežnosť do relácie vnesie Andrea Bučko Trio.

Mám viacero autorských projektov,  niekedy zvyknem hrávať moje najintímnejšie skladby, ktoré sú však aj najmenej známe. Pre 3 pódiá sme sa s produkciou zhodli, že z viacerých mojich autorských projektov chceme prezentovať ten, na ktorom sa podieľali aj špičkoví hudobníci  – Mária Kmeťková (moja dlhoročná kolegyňa a kamarátka harfistka) a Paľko Bereza (nesmierne talentovaný gitarista). Nie len pre netradičné spojenie nástrojov, ale aj preto, že obaja vedia tie moje intímne polohy krásne podfarbiť, zachytiť, dodať im šmrnc, svoj cit, pozornosť, nehu i vášeň. Som veľmi šťastná, že relácia tohto formátu na Slovensku vznikla a má svoju sledovanosť. Oceňujem, že sa v relácii hrá live a človek má pocit, že je na živom koncerte. Ukazuje to tvorcov v ich nahote s chybami aj krásami patriacim prítomnému okamihu,“ uzatvára Andrea Bučko.

Všetko podstatné o relácii 3 pódiá, ktorú moderuje Peter Bič, nájdete na Facebooku a Instagrame relácie. Celé epizódy si môžete kedykoľvek pozrieť v Archíve RTVS.

Zdroj: Marián Prevendarčík, RTVS
Foto: Dominika Kentošová