Continental film

Na večierku sa postupne schádzajú bývalí spolužiaci a spolužiačky. Pravdepodobne by spomínali na staré časy a žartovali, ak by pri dverách nezazvonil podomový predavač s nečakanou správou, že jeden spolužiak sa večierka nezúčastní. Zomrel. Kam ostatných táto šokujúca správa zavedie? Dozvieme sa v českej komédii s názvom Večierok v kinách od 2. septembra!

Večierok nakrútil herec a režisér Michal Suchánek (Snežienky a machri, Tele tele) ako svoj celovečerný režisérsky debut, adaptujúc vlastnú úspešnú divadelnú hru. Do hlavných úloh sa mu podarilo obsadiť viaceré české herecká esá – vo filme sa objavia Jiří Langmajer, Tatiana Dyková, Marek Taclík, Karel Roden či Nela Boudová. Spomedzi slovenských tvárí siahol režisér po jednej z najznámejších, hoci nie celkom z hereckých vôd. Tešiť sa môžeme na Mariána „Čekyho“ Čekovského.

„Stretla sa tu mimoriadne silná partia a robili sme na niečom, čo pre nás všetkých bolo mimoriadne zaujímavé a zároveň nové. Takže by to mohlo byť zaujímavé a nové aj pre divákov v kinách,“ myslí si Jiří Langmajer, predstaviteľ Jiřího Hrda, v ktorého dome sa odohráva úvodný večierok z názvu filmu. Tatiana Dyková, jeho filmová manželka, dodáva: „Večierky sú vždy zábavná vec. Ja ich milujem a myslím si, že nás takých bude viac. Tým pádom máme s divákmi v kinách spoločnú tému.“


Novú českú komédiu Večierok nakrútili tvorcovia minulý rok v lete, na jeseň sa im ju podarilo zostrihať a vďaka pandémii čakali na jej uvedenie do konca tohtoročného leta. Do slovenských kín ju prináša distribučná spoločnosť Continental film.

Zdroj: Peter Gašparík, Continental film
Foto: Continental film