Miro Jaroš predstavuje nový videoklip „Čím chceš byť“. Motivuje ním deti, aby mali odvahu ísť za svojimi snami. Piesňou im ukazuje, že môžu byť naozaj čímkoľvek. Túto myšlienku sa rozhodol podporiť aj prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska, ktorý prijal pozvanie účinkovať vo videoklipe. Nakrúcali s ním v Prezidentskom paláci koncom minulého roka a pán prezident urobil na Mira Jaroša ohromný dojem svojou ľudskosťou. V klipe „Čím chceš byť“ hrajú aj skutoční hasiči, policajti, či záchranári. Pozrite si nový videoklip o povolaniach a zabavte sa spolu s Mirom Jarošom!

Mirovi Jarošovi sa podaril husársky kúsok! Nahral motivačnú pesničku pre deti „Čím chceš byť“ a do klipu získal aj prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku.

„S nápadom osloviť do videoklipu skutočného prezidenta prišiel môj manažér Michal Šefčík. Zdalo sa mi to ako skvelý nápad, ale neveril som, že sa to podarí. Povedali sme si, že to skúsime a nakontaktoval som sa na prezidentovho hovorcu Romana  Krpelana. O niekoľko dní prišla pozitívna odpoveď. V Prezidentskom paláci sme nakrúcali koncom minulého roka a prezident Andrej Kiska na mňa urobil ohromný dojem. Hovorili sme o mojej tvorbe, povedal, že sa mu páči skladba „Moje telo“ a požiadal ma, aby sme i naďalej do nakrúcania klipov zapájali deti z rôznym zázemím, ukázali rôznorodosť, pestrosť a rovnocennosť všetkých. A ja som mu ten prísľub dal,“ vraví Miro Jaroš, ktorý často s takýmito deťmi spolupracuje.

V pesničke sa spieva o rôznych povolaniach a jedným z nich je aj prezident. Miro deti nabáda, aby išli za svojimi snami a pripomína im, že ani povolanie prezident nemusí byť nedosiahnuteľné.

„Moja mama spomína, že keď som dostal ako malý chlapec otázku, čím chcem byť, odpovedal som, že televíznym divákom. Deti majú rôzne sny, rôzne predstavy o povolaniach a ja sa teším, že niekto chce byť aj prezident. A ako hovorím v klipe, áno, prezidentom môže byť v budúcnosti ktorékoľvek dieťa,“ vraví s úsmevom prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska.

Klip je však zaujímavý aj inými povolaniami. Mirovi a jeho tímu sa vo videoklipe, ktorý režíroval Štefan Lelovič, podarilo spolupracovať s hasičmi, policajtmi aj záchranármi.

„Vďaka nim je v klipe ozajstné policajné auto so skutočným policajtom. Počas nakrúcania v priestoroch požiarnej stanice sme s deťmi zažili aj naozajstný výjazd, takže to bol pre všetkých zážitok. Som rád, že sme nemuseli nič hrať a v klipe všetky povolania predstavujeme čo najreálnejšie spolu s dôležitými telefónnymi číslami,“ dodáva Miro Jaroš.

Pesnička má deťom pomôcť zorientovať sa v tom, čo všetko môžu robiť a ukázať im, že každé povolanie je krásne. Máloktorý drobec totiž naozaj vie, čím by chcel v budúcnosti byť. Miro Jaroš mal však v tomto jasno už ako dieťa.

„Odmalička som chcel spievať a nič iné pre mňa neexistovalo. Narodil som sa s tým a prejavovalo sa to bez toho, že by som o tom premýšľal. Keď som mal štrnásť som zistil, že viem aj písať pesničky. Celý môj život sa krúti okolo hudby a patrím medzi tých šťastných ľudí, ktorí žijú svoj sen. Verím, že aj nový videoklip „Čím chceš byť“ dodá deťom vieru v to, že raz budú môcť vykonávať svoje vysnívané povolanie,“ uzatvára Miro Jaroš.

Miro Jaroš je hudobník, ktorý pochádza z Tepličky nad Váhom. Od detstva sa zaujímal o hudbu, sníval o kariére speváka. Slovensko ho spoznalo vďaka súťaži SuperStar. Píše skladby nielen pre seba, ale aj pre ďalších spevákov, Dominike Mirgovej napríklad napísal prelomový singel „Nová“. Prvú skladbu z projektu „Pesničky pre (ne)poslušné deti“ napísal v roku 2013. Dodnes nahral tri detské albumy. Na Youtube kanáli majú jeho videoklipy viac ako 190 miliónov pozretí. Pesnička “Čím chceš byť” je z ostatného albumu venovaného rodinám “Pesničky pre (ne)poslušné deti 3. Vyšiel v máji minulého roka a dodnes patrí medzi najpredávanejšie tituly na Slovensku. Všetky informácie o Mirovi Jarošovi nájdete na jeho webe.

Zdroj: Eva Sládková, Propaganda House
Foto: Michal Petrík

close

Prihláste sa k odberu nášho newslettera!

Nebudeme Vás do ničoho nútiť.
Z odberu newslettera sa môžete kedykoľvek odhlásiť. Odhlasovací link nájdete v každom newsletteri.
Vyplnením a odoslaním formulára súhlasíte s nevyhnutným spracovaním vyplnených údajov pre účely zasielania newslettera.