Po veľmi úspešnom platinovom albume Je tu niekto? vydala v roku 2001 skupina INÉ KAFE ďalší album Príbeh. Vratko Rohoň a jeho partia sa opäť predstavili vo vrcholnej autorskej aj interpretačnej forme a priniesli presne to, čo ich publikum očakávalo – priamočiary a nezameniteľný punk rock s popovými prvkami, ktorý vďaka jeho autentickosti spoznáte na prvé počutie.

“Album Príbeh vyšiel v roku 2001. Keď v roku 2000 vyšiel album Je tu niekto?, sľúbili sme vydavateľovi, že do roka a do dňa nahráme ďalší album. Tak sme vymýšľali skladby, ako sa dalo. Na turné, doma, v aute. Napríklad skladba Prečo je to tak? vznikla na hoteli v Lúčenci. Mnohí hovoria, že tento album je „najmäkší“ a zrejme majú pravdu. Potom aj predtým sme mali omnoho tvrdšie platne. Je to ale zásadný album našej kapely, mal obrovský úspech v čase vydania a mnohé skladby z neho sú základom koncertného playlistu skupiny. Napr. Ružová záhrada, Ďakujeme vám, Biely hotel, Prečo je to tak?, Kašovité jedlá alebo Záverečná, ktorá je najpopulárnejšou skladbou na Youtube. Album má fantastický obal, asi najzaujímavejší zo všetkých. Kreslil ho Danglár a je ako komiks, urobený z textov skladieb. Príbeh na vinyle je ideálnou zberateľskou pochúťkou,”  komentuje súčasné vydanie albumu Vratko Rohoň.

Skupina INÉ KAFE spieva a hraje v zložení: Vratko (spev, gitary, vokály, zbory), Forus (basa, vokály, zbory, gitara), Tibor (gitary, zbory), Dano (bicie, zbory, perkusie) a hostia: Fernet, Maťo Máček (vokály)

Zoznam skladieb na CD a LP

01. A1 PRÍBEH
02. A2 AKVÁRIUM
03. A3 ĎAKUJEME VÁM
04. A4 BIELY HOTEL
05. A5 TELEFÓNNE ČÍSLO
06. A6 TOTO LETO
07. A7 RUŽOVÁ ZÁHRADA
08. A8 HRA NA DIAĽKU

09. B1 TERMÍNY
10. B2 ZÁVEREČNÁ
11. B3 SPOLOČNÉ?
12. B4 PREČO JE TO TAK?
13. B5 MASKY
14. B6 O ČOM TO JE?
15. B7 PLÁN
16. B8 OBKRESLENÝ NA CHODNÍK
17. B9 KAŠOVITÉ JEDLÁ

Zdroj: Renáta Tomášová, Warner Music