Zdenko Hanout

Poprední muzikáloví umelci z Divadla Nová scéna pod hlavičkou režiséra Patrika Vyskočila od septembra minulého roka tvrdo pracujú na koncertnej show venovanej hudobnej legende Freddiemu Mercurymu a skupine Queen. Po vypredanej premiére, ktorá sa uskutoční v Divadle Nová scéna už 24. februára, mieri celý tím na turné po Slovensku.

Patrik Vyskočil sa po úspešných režijných počinoch (Cyrano z predmestia, The Bodyguard) rozhodol spolu s kolegami a kamarátmi z divadla vytvoriť projekt Idoly. Ide o sériu koncertov s benefičnou myšlienkou venovaných hudobným legendám, ktoré ich nejakým spôsobom ovplyvnili, inšpirovali.

Výťažok z predaja vstupeniek bude venovaný nadáciám, ktoré podporujú rodiny v ťažkých životných situáciách.

Večerom plným najznámejších hitov legendárnej skupiny Queen Vás bude sprevádzať päť muzikálových umelcov v alternáciách spolu s tanečníkmi známymi z mnohých divadelných i televíznych produkcií.

Osemnásť najznámejších hitov tejto slávnej britskej skupiny budú spolu na javisku interpretovať špičky slovenskej muzikálovej scény, ako spomínaný Vyskočil, Ján Slezák, Dárius Koči, Natália Kóšová, Lenka Machciníková, Michal Candrák, Michaela Trokanová, Monika Drgáňová či Lukáš Pišta, ktorým budú sekundovať profesionálni tanečníci pôsobiaci u nás aj v zahraničí.

Moderné kostýmy, veľkolepá lightshow, nové hudobné aranžmány či pestré choreografie Patrika Ščasnoviča Vás budú zabávať 90 minút na turné, ktoré začína už v marci 2023.


Queen show bude mať okrem zábavného aj edukatívny charakter, nakoľko bude svojou jednoduchou dejovou línou, interakciou hercov s divákmi, dokrútkami zo zákulisia aj koncertov skupiny Queen, mapovať súkromný a profesný život Freddieho Mercuryho.

Marcové vstupenky na Queen Show- Pocta legende po západnom Slovensku sú dostupné na sieti Ticketportal a čoskoro sa diváci dočkajú i turné po zvyšku Slovenska.

Zdroj: Katarína Peterková, Corneille
Foto: Zdenko Hanout