Celofestivalové vstupenky na doposiaľ najväčší ročník v histórii Rock for People sú vypredané. Organizátori o tom informovali v stredu večer, 35 dní pred konaním 26. ročníka festivalu.

Rock for People je jedným z najväčších hudobných festivalov v Českej republike a pravidelnou zastávkou koncertných tour celosvetovo známych hudobníkov. Od roku 2007 sa koná v Hradci Králové, 100 kilometrov od hlavného mesta Prahy. Jeho špeciálne ročníky prebehli i počas obmedzení spojených s pandémiou Covid-19. Tento rok však Park 360 konečne privíta takmer 35 000 návštevníkov, ktorých čaká poriadne nabitý program.

V dňoch 15.–18.6. (streda až sobota) svoju show predvedú headlineri, americké punkrockové kapely Green Day, Fall Out Boy, a rockové zoskupenia z Veľkej Británie Royal Blood a Biffy Clyro. Ďalej vystúpia napríklad obľúbený Enter Shikari, Sum 41, Weezer, Skillet, MØ, Black Veil Brides a domácu scénu zastúpia aj Vypsaná Fixa, Fast Food Orchestra či John Wolfhooker. Celkovo sa tak na 10 pódiách vystrieda viac ako 100 hudobných predstavení a chýbať nebude ani bohatý sprievodný program ako divadlo, diskusie či športové aktivity. Lákať bude aj atmosféra priestorov letiska, teda jedinečné priestory hangárov a množstvo atrakcií umiestnených v areáli festivalu. Multifunkčný park okrem kvalitnej hudby a zábavy kladie dôraz aj na životné prostredie, a to využívaním obnoviteľných zdrojov či minimalizáciou odpadu. Zatiaľ čo sa vypredané štvordňové vstupenky predávali za 128€ (250€ za VIP), k dispozícii je už len posledných pár jednodňových vstupeniek za 75€ (na streda až piatok) a 83€ (na sobotu).


Celý line-up a jednodňové vstupenky sú k dispozícii na oficiálnych stránkach Rock for People.

Text: Linda Koníková, PartyPortal.sk
Zdroj informácií, foto: Rock for People