ERØ sa pri skladaní skladieb inšpiroval nielen svojim detstvom ale aj svojou milostnou históriou, pocitmi ktoré zažíval alebo akými situáciami si prechádzal. Spieva o prvých láskach, sklamaniach, pochybovaniu o svojej osobnosti, strachu zo zamilovania sa alebo radosti z maličkostí. V titulnej skladbe Child sa prihovára k svojmu mladšiemu ja a radí mu ako v živote postupovať alebo čomu sa vyhýbať. Ako aj skladba Room No9, celý album má vibe hotelového prostredia.

Cieľom albumu bolo taktiež zdôrazniť autorove gitarové technické schopnosti, ktoré počas štúdia na VŠMU dosiahol. Husle a cajon dodali skladbám nežnosť, vášeň a nostalgiu v podaní Mirky Čonkovej. Album obsahuje spolupráce so skvelým basgitaristom Oliverom Kucharovičom v skladbe Včera a s trumpetistom Michalom Cálikom v skladbe Eufória. O nahrávanie a mix sa postaral Erik „Losos“ Horák a o mastering Tomáš Karásek (Gaex). O fotografie a vizuály sa postarala Monika Mahútová.

„Na tento album som veľmi pyšný. Je naozaj ako moje dieťa. Cítim, že sa úrovňou posunul o dosť vyššie v porovnaní s prvým albumom Utópia. Snažil som sa ísť viac pod kožu, lepšie vyjadriť svoje emócie hudbou, viac som sa hral s textami aj formou skladby. Som si istejší v speve a v gitare som experimentoval s rôznymi typmi rozložených akordov. Neobmedzoval som sa nejakým vyhradeným štýlom hudby ale cítim, že tento album je viac jazzový ako folkový. Som zvedavý, aký bude ďalší album.“


ERØvi sa podarilo získať prvé miesto na Demovnici rádia FM a Cenu za muzikálny výkon v súťaži Nové tváre slovenského jazzu. V roku 2019 bol účastníkom na festivale TAKT v Novom Sade (Srbsko). Zatiaľ vydal 3 single – Naspäť tam, Bez slov, Silence.  V júli 2021 pokrstil svoj debutový album s názvom Utópia, ktorý obsahuje 12 skladieb a po dvoch rokoch vydal druhý album s názvom Child.

ERØ je jeden z hudobníkov slovenskej scény, ktorý tento rok vystúpi aj na festivale Pohoda.

Zdroj: TS