Bratislavčan Filip Herda alias PHILIPEE oslávi budúci rok už dvadsať rokov pôsobenia na slovenskej hudobnej scéne. Začínal ako DJ v najznámejších kluboch po celej rodnej krajine, no po viac ako dekáde u seba spozoroval i ďalšie hudobné danosti. Tie sa rozhodol rozvíjať a v roku 2017 založili s VeronikouS tanečný debut “Feel” s výbornou odozvou slovenských rádií. Lepší štart v éteri si PHILIPEE ani nemohol priať. K počiatočnému úspechu postupne pridával nové, pričom skladby Save me so silným hlasom Martina Císara, Feelin Good s Milanom Lieskovským, či Hold Me s Nicky Mack, iba dokázali, že sa vydal správnou cestou.

Rozpoznateľný na prvé počutie

Pokiaľ patríte k fanúšikom tohto sympatického hudobníka, zrejme ste postrehli jeho jasné, poznávacie znamenia. K tým najvýraznejším patrí rytmický zvuk piana a euforické melódie spojené do tanečného celku. Aj táto zaujímavá kombinácia mu priniesla v roku 2021 medzinárodný úspech, keď sa jeho deep house pieseň „Run trom Truth“, navyše s anjelským hlasom Brita Luke Coulsona, dostala do svetového vydavateľstva Tropical House Records s miliónmi fanúšikov. Slovenský producent sa tým zaradil do zoznamu celosvetových playlistov a hudobných kanálov k menám, akými sú Avicii, Kygo, či Sam Feldt.   

Prichádza s debutom

Bolo len otázkou času, kým PHILIPEE vydá debutový album, na ktorom s prehľadom zúročí doterajšie skúsenosti s hudbou ako takou. Jeho multižánrová prvotina má názov Dreamer a spája tu svoje skladby od roku 2017 do 2022. Z hudobných žánrov sú na albume zastúpené dance, house, future pop, deep house, future house, slap house a synthwave. S finálnou podobou skladieb mu pomáhali profesionálne slovenské štúdiá Little Beat a LVGNC.

Na albume hosťujú obľúbení intepreti, akými sú Martin Císar, VeronikaS, Maxo Šrámek, Nicky Mack, Vessy, kapela Blue Zodiac, Jakub Pružinský, Češka s gospelom Leona Gyongyosi či Američan Michael Shynes. O text skladby Starchaser sa zas postarala Celeste Buckingham.


Život zasvätil hudbe

PHILIPEE okrem produkovania hudby aktuálne pôsobí aj ako pravidelný guest DJ v relácii Switch v rádiu Europa2, kde mixuje tanečnú hudbu súčasnosti. Okrem toho je zakladateľom a členom event skupiny ExperiencE by PHILIPEE, ktorá spája DJa/bubeníka s huslistom, saxofonistom s modernou i legendárnou tanečnou hudbou. S projektom sa predstavil aj v relácii ČeskoSlovensko má talent. 

Zdroj: Michelle Kristová, Stella Production