Punč Production

Spevák, gitarista a skladateľ Dominik „Dommo“ Gajdošech začal hudobnú kariéru ako frontman rock and rollovej kapely. So skupinou The Cellmates vydal dva albumy a zahral si na najväčších slovenských, českých aj zahraničných festivaloch po celej Európe. Počas covidového obdobia si Dominik našiel novú hudobnú identitu a začal tvoriť sólové piesne v slovenčine. Teraz vydáva debutové EP, na ktorom nájdu fanúšikovia päť skladieb vrátane singlov Vráť sa len so mnou či Môžeš to urobiť ty.

Dommo si za 10 rokov pôsobenia v kapele The Cellmates zahral na festivaloch Pohoda, Grape, Žákovic Open, na českých Colours of Ostrava, Rock for People, Trutnov, ale napríklad aj v Nemecku na Rockabilly Rumble alebo vo Švédsku na festivale Rock at Sea. Je autorom piesne Rockabilly Feeling, ktorá má na YouTube viac ako dva milióny zhliadnutí. Po rokoch aktívneho koncertovania však prišlo covidové obdobie a všetci zostali zavretí doma. Dommo to zobral ako príležitosť vytvoriť niečo nové.

„Po rokoch hrania a tvorenia v anglickom jazyku prišla výzva na sólové piesne v rodnej slovenčine. Okrem toho nové piesne priniesli aj zmenu hudobného štýlu. Roky som sa venoval klasickému rock and rollu a tradičným žánrom ako country alebo blues. Posledné obdobie pre mňa nebolo len o skladaní nových piesní, ale aj o tvorení si novej hudobnej identity. Musím priznať, že to nebola úplne jednoduchá cesta. Konfrontovať samého seba a pýtať sa, čo cítim a ako to hudobne vyjadriť si vyžaduje veľa času a vôbec odvahy sa spoznávať. Na druhej strane to mám na hudbe najradšej, že človek sa môže stále niekam posúvať a dávať si nové výzvy,“ prezradil Dominik Dommo Gajdošech.


Dommo postupne zverejnil dva single „Vráť sa len so mnou“ a „Môžeš to urobiť ty,“ a teraz vydáva debutové sólové EP Dommo. EPčko obsahuje päť po slovensky spievaných piesní, autorom hudby je Dominik Dommo Gajdošech a texty má na konte speváčka a herečka Vrana Marianna Ďuranová. Hudobným producentom je Adam Kuruc, ktorý ma za sebou spolupráce s Katarínou Knechtovou, Kristínou alebo kapelami Hex či Heľenine oči.

„Piesne vznikali postupne od roku 2021 a odzrkadľujú mnoho zmien, ktoré sa mi v živote udiali v posledných rokoch. Pri tvorbe nových piesní mám stále niekde v podvedomí rock and roll, ale s príchodom slovenčiny a hudobného producenta Adama Kuruca, ktorý priniesol moderný zvuk, sa to všetko spojilo dokopy,“ vysvetľuje vznik EP Dommo.

Grafický návrh obalu EP vytvorili Dommovi dievčatá z ateliéru Dve ľavé. EP Dommo je dostupné digitálne na všetkých streamovacích službách.

„Veľmi sa teším z nového EPčka a verím, že sa bude páčiť. Aktuálne pracujem na koncertnom repertoári, aby som mohol predstaviť tieto piesne ľuďom aj naživo. Koncerty mi už chýbajú a po tomto štúdiovom období by som si to rád opäť užil na pódiu. Verím, že sa to všetko podarí a budeme sa môcť čoskoro zabaviť s novými piesňami na koncertoch, lebo o tom to je,“ uzatvára Dommo.

Zdroj: Nora Krchňáková, NK Factory
Foto: Punč Production