Hudobná kultúra v uliciach našich miest je pestrá a hranie na ulici je súčasťou hudobnej cesty mnohých profesionálnych hudobníkov, ale aj amatérov, ktorí si zaslúžia omnoho viac pozornosti. Ľubomír Gašpar, popredný slovenský cimbalista v spolupráci s Čalado medzipriestor o.z. prichádzajú s myšlienkou podporiť hudobných umelcov v uliciach Slovenska a Čiech, a zároveň upriamiť pozornosť verejnosti smerom k umeniu, ktoré sa deje denne okolo nás. Cieľom projektu Z ulice na pódium je zostaviť a odprezentovať koncertný program na profesionálnej úrovni, ktorý bude pozostávať z umelcov hrajúcich v uliciach.

Záverečný koncert účastníkov projektu sa uskutoční už túto sobotu, 13.11.2021, v bratislavskom .klube pod lampou. Môžete sa tešiť na éterickú pesničkárku Susan Lunaries, ktorá prešla s gitarou na chrbte polku sveta, až sa ocitla v Brne kde ju objavili organizátori koncertu. Trojicu mladých chalanov hrajúcich na violončelá, ktorí stihli svojimi prepracovanými verziami coverov známych skladieb ovládnuť ulice českých miest a na bratislavské pódium prichádzajú ako Osamělé Palačinky. Zanieteného gitaristu túlajúceho sa bratislavskými podchodmi a zároveň študenta konzervatória snívajúceho o hudobnej kariére Laca Zacha, či charizmatický párik zo Slovenska a Čiech, hrávajúci na uliciach rómske popové piesne, speváčku Moniku a gitaristu Samuela ktorý ju dopĺňa energickým gitarovým sprievodom. Žánrová pestrosť, kvalita a originalita! Aj to sú heslá prichádzajúceho hudobného podujatia.


Špeciálnym hosťom večera bude kapela SOLE, speváčky Julky Kozákovej a spomínaného Ľubomíra Gašpara, ktorý si sám v minulosti vyskúšal aké je to hrať na ulici. Kapela odohrá v závere večera koncert a bude sprievodnou kapelou sólistov, ktorí vám prídu predviesť svoje umenie priamo „Z ulice na pódium“. Na podujatie bude dobrovoľné vstupné a prebehne v režime OTP. Projekt je realizovaný vďaka podpore Nadácie SPP.

Viac informácií o koncerte sa dozviete na facebooku.

Zdroj: Saša Pastorková, Spectaculum production