Kúzelná francúzska speváčka ZAZ práve oznámila vydanie štvrtého štúdiového albumu Effet Miroir, ktorý vyjde 16. novembra. K vypočutiu ponúka singel nazvaný Qué Vendrá.

Pieseň naspievaná vo francúzštine a španielčine vyzýva prijať život taký, aký je. A hlavne nič neľutovať. Je inšpirovaný rómskym jazzom a španielskymi rytmami akustických gitár a nabáda k bezstarostnému tancovaniu. „Stane sa čokoľvek alebo čo príde“ spieva ZAZ a pritom srší pozitívnou náladou.

Názov pripravovaného albumu Effet Miroir sa prekladá ako „Zrkadlový efekt“.  V duchu prvého singlu nahrávka bude o kráse ľudského života  a jeho nedokonalosti. „Prijať všetky naše stránky aj s ich paradoxmi je pre mňa spôsob zjednotiť protipóly našho bytia,“ komentuje novú platňu ZAZ. Inšpirovali ju zážitky z ciest a nekonečných koncertov, kde speváčka stretáva  a pozoruje veľa ľudských tvárí a charakterov. Na novom albume sa spojili nielen rôzne životné príbehy, ale aj hudobné vplyvy ako šansón, pop, juhoamerická gitarová hudba a rock. ZAZ sa s týmito inšpiráciami pohráva s príznačnou ľahkosťou a šarmom, ktoré sú doplnené jej ľahko chrapľavým hlasom.

Isabelle Geffoy, vystupujúca pod pseudonymom ZAZ, sa hudbe venuje odmalička. Už od začiatku pôsobila v rôznych kapelách a v roku 2010 vydala svoj prvý sólový album so svetoznámym hitom Je veux. Od tej doby vyhrala radu ocenení vrátane francúzskeho a nemeckého Grammy a predala viac než štyri miióny kusov nahrávok po celom svete. Miluje kubánsku a latinskú hudbu, Vivaldiho Štyti ročné obdobia a jazzovú divu Ellu Fitzgerald, ku ktorej býva často prirovnávaná. Jej posledný album Paris vyšiel v roku 2014 a predstavila na ňom spoluprácu s významnými hudobníkmi ako Charlez Aznavour alebo Quincy JonesZAZ svoju dobrotu šíri do sveta nielen cez hudbu, ale aj charitatívnymi aktivitami. Založila iniciatívu Zazimut a s jej pomocou podporuje sociálne prínosné projekty.

Na jej tohtoročnú albumovú novinku sa už určite teší aj slovenské publikum, ktoré si ju bude môcť opäť vypočuť naživo v sobotu 16. februára 2019 v Incheba Expo Aréne Bratislava.

Zdroj: Renáta Tomášová, Warner Music

close

Prihláste sa k odberu nášho newslettera!

Nebudeme Vás do ničoho nútiť.
Z odberu newslettera sa môžete kedykoľvek odhlásiť. Odhlasovací link nájdete v každom newsletteri.
Vyplnením a odoslaním formulára súhlasíte s nevyhnutným spracovaním vyplnených údajov pre účely zasielania newslettera.