Zuzana Smatanová má za sebou mimoriadny pracovný rok, ktorý včera uzavrela v Leviciach špeciálnym Vianočným koncertom. Predchádzalo mu triumfálne turné, s ktorým mladá umelkyňa navštívila 12 slovenských miest. Všade vládla úžasná atmosféra, ľudia Zuzku a jej kapelu odmenili standing ovation, a čo bolo mimoriadne potešujúce, mnohé z piesní z jej nového albumu poznali natoľko dobre, že si spolu s ňou na koncertoch spievali! Azda najemotívnejšie návštevníci vnímali veľmi osobnú skladbu „Otcovi“, ktorú Zuzka napísala svojmu zosnulému oteckovi. Piesne na koncertoch dotvárali obrázky na veľkej LED obrazovke a pri tejto skladbe to boli fotografie a videá zo speváčkinho detstva. Zuzana si teraz trochu oddýchne a sľubuje, že v roku 2019 poteší fanúšikov ďalšími krásnymi novými skladbami.

Rok 2018 bol pre Zuzanu Smatanovú zlomový. Vydala nový album ECHO a po dlhých rokoch bola opäť na turné. Oplatilo sa, pretože Zuzka a jej kapela doslova triumfovali. ECHO tour bolo naozaj veľkolepé.

„Hodnotím to ako najlepšie turné, aké sme kedy odohrali. Všetci máme malý smútok na duši, že sa už skončilo. Zišli sme sa skvelá partia ľudí, ktorí do toho dali všetko, čo sa potom odrazilo na našej nálade a na koncertoch. Ľudia nám dali neuveriteľnú spätnú väzbu, vždy keď sme stáli na záverečnej klaňačke a videli pred sebou standing ovation, bol to ten najkrajší pocit, aký sme si mohli priať. Toto turné sme pripravovali od leta, veľmi veľa času som trávila nad vyrábaním projekcií a neskôr s kapelou v skúšobni pri zostavovaní playlistu, stálo nás to všetkých veľmi veľa energie. Malo to chuť naozajstnej oslavy mojich pätnástich rokov na scéne. Našu šou videlo cez päťtisíc divákov a som vďačná za každého jedného, kto sa prišiel na nás pozrieť,“ vraví dojatá Zuzana Smatanová.

Na všetkých 12-tich koncertoch Zuzka hrala predovšetkým skladby z jej nového albumu ECHO. Vydala ho len pred pár mesiacmi, o to príjemnejším prekvapením bolo, keď videla, že mnohé piesne jej fanúšikovia už ovládajú naspamäť. Pre ľudí a aj samotnú Zuzku bola asi najemotívnejším zážitkom skladba, ktorú napísala pre svojho zosnulého otca. Na LED obrazovke ju sprevádzali fotky a videá zo Zuzkinho detstva, ktoré dosiaľ nik okrem jej blízkych nevidel.

„Vidieť, že ľuďom sa piesne páčia dokonca tak, že si ich spievajú, je ten najkrajší pocit pre autora. Slovenskú polovicu albumu som zaradila celú a z anglického disku sme hrali štyri pesničky, ktoré tam výborne zapadli. Najsilnejšia chvíľa koncertu bola pre mňa vždy, keď som spievala pesničku “Otcovi“. Každý jeden koncert som ju dospievala so stiahnutým hrdlom a keď som videla za sebou jeho fotku na projekcii, bolo to pre mňa o to dojímavejšie. Chcela som ju ľuďom zahrať, pretože otec ma priviedol k hudbe, ku gitare a bez jeho prístupu ku mne by som možno hudbu nikdy nerobila. Bola to tá najosobnejšia chvíľa koncertu a ľudia to v tej chvíli krásne prežívali so mnou,“ dodáva Zuzana Smatanová.

Pracovný rok už Zuzka teda uzavrela, po turné ešte včera absolvovala jeden Vianočný koncert a teraz plánuje už iba oddychovať. Jej rok 2019 by už nemal byť taký hektický, ako tento.

„Skladaniu nových pesničiek sa určite nevyhnem, baví ma to stále a preto sa tým nechám unášať. Uvidím, čo mi inšpirácia a múza prinesú. Po tomto roku si však najskôr potrebujem poriadne oddýchnuť, chvíľu sa chcem zase venovať mojim blízkym a sebe. Pôjdem sa určite lyžovať, budem maľovať, chcem sa zaoberať iba tým, čo ma baví a budem sa tešiť zo všetkého nového, čo príde, “ uzatvára Zuzana Smatanová.

Všetky informácie o Zuzane Smatanovej nájdete na jej webovej stránke.

Zdroj: Eva Sládková, Propaganda House
Foto: Stanislava Topoľská

close

Prihláste sa k odberu nášho newslettera!

Nebudeme Vás do ničoho nútiť.
Z odberu newslettera sa môžete kedykoľvek odhlásiť. Odhlasovací link nájdete v každom newsletteri.
Vyplnením a odoslaním formulára súhlasíte s nevyhnutným spracovaním vyplnených údajov pre účely zasielania newslettera.