Koncom júla sa už druhý krát stanú jedinečné modranské priestory dejiskom sympatického mestského hudobného festivalu Zvuk for Modra. Od 24. do 26. júla nádvorie historickej radnice, sakrálne priestory Nemeckého evanjelického kostola a  Cuvée ožijú Zvukmi (nielen) jazzu. V Modre sme objavili malebné slovenské mesto odlišujúce sa atmosférou, históriou, priestorom a celkovo svojím Geniom loci. Mesto do ktorého hudba proste patrí.

Výnimočná česká klaviristka, skladateľka, aranžérka a producentka Beata Hlavenková predstaví v Modre svoju novú nahrávku s poetickým názvom Sně. Po prvý krát vo svojej kariére sa zhostí role speváčky a jej hudobným spoluhráčom bude trubkár Oskar Török. Za doprovodu kapely Snů  spoločne predstavia kolekciu skladieb s osobitým rukopisom a jemným ženským pôvabom. Hudba Beaty Hlavenkovej vyjadruje jej vnútorný vesmír, odhaľuje intimitu, nehu a pokoru, ktorá sa rozprestiera v autorkinej duši.

Beata Hlavenková – Husa v mlze (album SNĚ)

Česko-bieloruské duo  Zabelov Group prinesie jazz, ktorý jazzom úplne nie je. Široké poňatie tohto žánru, fascinácia rytmickými sekvenciami a abstraktným vokálom, experimentovanie a neustála potreba hľadania zvukov, či prelínanie kultúr tvorí základ vnímania hudby v podaní českého skladateľa a multiinštrumentalistu Jána Šikla a bieloruského akordeonistu Romana Zabelova.

Zabelov Group – Na Krev (live session)

Festival sa snaží tento rok dať čo najviac priestoru slovenským projektom a tým podporiť a kultivovať našu scénu, ktorá v poslednej dobe prežíva náročné obdobie. Z domácich kapiel v piatok vystúpi Katarína Máliková s jej novým progresívnym projektom Postalgia. Tento koncert môžeme do Modry priniesť vďaka výnimočnej spolupráci s Kultúrnym centrom Modra.

Čierna šelma

V sobotu vystúpi populárna kapela LONGITAL, ktorá prinesie ich osobité skladby obohatené divokou hrou na gitaru Dana Salontaya a charizmatickým spevom Shiny. Z mladej generácie jazzových talentov privítame duo Kristínu Mihaľovú s Jakubom Šedivým.

Kristina Mihalova & Jakub Sedivy | I WISH (OFFICIAL VIDEO)

Záver sobotného večera bude patriť kapele GrooveHub, ktorá je tiež svojim zvukom a vnímaním hudby nadžánrová a teda určite nie určená len pre milovníkov jazzu. V jej energických kompozíciách nájdeme sólo pasáže podporené pulzujúcimi groovami a nespútanými rytmami plnými rokovej dravosti.

GrooveHub – Still On The Right Way (Official Audio) – Glasses & Hats

Návštevníkov Modry bude vítať hudba už od rána. Počas populárnych jazzových raňajok v novootvorenom  Cuvée  sa v sobotu a nedeľu predstavia dve mladé kapely. Prvé festivalové ráno otvorí Bossa Nova João Gilberto Quartet a záverečné  hudobné slovo bude mať kapela Agi Hlavenková band.

Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Za podporu a spoluprácu ďakujeme Mestu Modra, KC Modra a ECAV Modra.

Viac informácií o festivale nájdete na webovej stránke alebo na facebooku. Vstupenky je možné zakúpiť v sieti ticketlive.

Zdroj: Saša Pastorková, Spectaculum production

close

Prihláste sa k odberu nášho newslettera!

Nebudeme Vás do ničoho nútiť.
Z odberu newslettera sa môžete kedykoľvek odhlásiť. Odhlasovací link nájdete v každom newsletteri.
Vyplnením a odoslaním formulára súhlasíte s nevyhnutným spracovaním vyplnených údajov pre účely zasielania newslettera.