Martin Črep

V roku 2001 vydal Richard Müller album, ktorý len potvrdil jeho výnimočné postavenie na hudobnej scéne, a to nielen na Slovensku ale aj v Čechách. To všetko sa udialo i napriek tomu, že sa v tom čase Richard rozhodol spolupracovať na novom albume s novými ľuďmi, ktorí sa len začali udomácňovať na slovenskej hudobnej scéne. Veľkým prekvapením bolo meno producenta, ktorým sa stal Ivan Tásler, a tiež ďalší muzikanti Peter Bič, Tomi Okres, ale tiež Martin Zajko, Juraj Burian a mnohí ďalší. Album nesie  v sebe aj spomienku na Jara Filipa v podobe textov ku skladbám Spočítaj ma a Ako vánok.

Album,  z ktorého skladby sa stali  megahity,  vychádza pri príležitosti 20tich rokov od vydania v limitovanej zberateľskej reedícii na CD a 2LP.  Album má novú titulku, obsahuje texty a 2 LP má lepší zvuk s otáčkami 45rpm. Výnimočná atmosféra albumu ostáva zachovaná.

Track list
Už asi nie si (R. Müller – R. Müller)
Spočítaj ma (R. Müller – J. Filip)
2 líšky (I. Tásler – R. Müller)
Cítim (R. Müller – R. Müller)
Do čista (R. Müller – R. Müller)
Studňa (I. Tásler – V. Krausz)
Ako vánok (M. Buntaj, I. Tásler – R. Müller, J. Filip)
Rieka (I. Tásler – R. Müller)
Ráno (R. Müller – J. Filip)
Nahý II. (I. Tásler – R. Müller)
Planý poplach duše (J. Filip – R. Müller)

PRODUCENT : Ivan Tásler
KO-PRODUCENT : R.M


Richarda Müllera môžete v aktuálnom období podporiť napríklad kúpou merchandise na webe Rukahore.sk. Aby sme boli fér, tento link je PROVÍZNI a pokiaľ cez neho nakúpite, podporíte nie len Richarda Müllera ale drobnou čiastkou aj náš portál za čo Vám už teraz ďakujeme.

Zdroj: Tomáš Karpel, Universal Music
Foto: Martin Črep