Známa speváčka a skladateľka Monika Ližbetin prichádza v týchto dňoch s pozitívne ladenou, emotívnou a tanečnou skladbou v jednom viažucou sa k vďačnosti a láske k rodičom. Pieseň a videoklip „Poďakovanie rodičom“ vychádza symbolicky na Deň otcov, čo umocňuje aj klavírne sólo Monikinho otca Milana Vojtka. Vyjadruje úctu, vďaku i vyznanie lásky k vzácnemu putu rodiča a jeho dieťaťa.

V tretiu júnovú nedeľu, kedy si pripomíname Deň otcov, vychádza nový singel slovenskej speváčky a skladateľky Moniky Ližbetin s názvom „Poďakovanie rodičom“. Ide o ďalšiu osobnú výpoveď umelkyne, vyznanie lásky rodičom, ktorú si budú môcť vziať za svoju od tejto nedele aj všetci ostatní, ktorí chcú vyjadriť svoje poďakovanie svojej mame a otcovi.

Umelkyňa, ktorá je známa aj svojimi svadobnými piesňami, našla inšpiráciu k vytvoreniu tejto skladby práve u snúbencov, ktorí hľadali vhodnú skladbu na rodičovský tanec na svadbe. „Spojila som príjemné so žiadaným a vytvorila som textovo i hudobne skladbu, ktorá sa hodí nielen na spomínaný tanec s rodičmi na svadobnej hostine, ale zaiste pohladí dušu mnohým rodičom,“ opisuje prvotný nápad Monika Ližbetin.

Pieseň zdôrazňuje význam rodičovskej lásky k svojmu dieťaťu a naopak. „Vy dvaja ste ma ľúbili prví, v žilách mi koluje krv z vašej krvi, v tom láska rodičov pramení,“ znejú úryvky z textu dotýkajúce sa toho najčistejšieho citu. Skladba má tanečný charakter, čo z nej robí vhodnú pieseň (nielen) na tanec mladomanželov so svojimi rodičmi. Text skladby navyše vypovedá mnohé z toho, čo majú svadobčania práve v takýchto významných chvíľach v srdci. Okrem svadobného motívu však skladba prináša vyznanie lásky rodičom aj všeobecne, zdôrazňuje ich významnú úlohu v živote mladého človeka. „Nech pieseň Vám len znie, vďaka Vašej láske tu stojím. (…) Do Vášho hniezda vrátiť sa smiem, pomocnú ruku podám, sľubujem.“


Monika Ližbetin, ktorú poznáme ako autorku prevažne textov súvisiacich s jej najbližšími, tak ani tentoraz nesklamala a jej poďakovanie rodičom sa dotkne mnohých „príbehov“.

Do klavírneho sóla si speváčka pozvala svojho otca dr. Milana Vojtka, ktorý ešte umocnil celý význam a smerovanie tejto skladby. Ako Monika uvádza, bol to pre ňu nezabudnuteľný a mimoriadne emotívny moment zaspievať si za hudobného sprievodu svojho otca.

Text piesne i hudbu zložila sama, k spolupráci si prizvala aj ďalších umelcov, klávesmi pieseň sprevádza a kompletný aranž vytvoril Zoli Tóth, producent speváčky, na bicích hrá Stanko Kociov, dychové nástroje zastrešili Pavol Jeňo a Mário Gappa Garbera. Skladba bola nahrávaná v štúdiu RANDAL GROUP PRODUCTION v Seredi, kde vznikli a boli nahraté všetky doterajšie skladby Moniky Ližbetin. Pieseň hudobne sprevádza aj gitara Jimiho Cimbalu, s ktorým speváčka taktiež hudobne dlhodobo spolupracuje. Ku skladbe vychádza aj videoklip, na ktorom spolupracoval spoza kamery Lukáš Kazík, strih mal na starosti Jakub Chochula a v ktorom si zatancovali manželia Tinka a Ferko –  rodinní priatelia autorky a jej rodičov.

BIO
Monika Ližbetin je slovenskou speváčkou, skladateľkou, na konte ktorej je doposiaľ viac ako 20 autorských skladieb, z ktorých 10 sa nachádza na jej debutovom albume z roku 2019, z produkčnej dielne Zoliho Tótha z RANDAL GROUP PRODUCTION. Na tomto albume sa nachádza aj jedna z najznámejších svadobných piesní „PRISAHÁM“ a tiež skladba „VERÍM“, ktorá bola neoficiálne menovaná za hymnu všetkých predčasne narodených detí.

Zdroj: TS, Monika Ližbetin