Po piatich rokoch na hudobnej scéne plánuje a´cappella Voising vydať svoj debutový album. Nakoľko nie je bežnou praxou a´cappella zoskupení komponovanie autorských piesní, pôjde o historicky prvý a´cappella album s autorskými piesňami na Slovensku.

V ich playliste nájdete najznámejšie hity svetových, ale aj slovenských hviezd. Počas Covidu sa však začali venovať autorskej tvorbe, a tak v roku 2022 vyšli na svetlo sveta prvé vlastné piesne Vota a Najkrajší dar. Nedávno vydali tretiu autorskú pieseň Všetko má svoj čas. A keďže tento rok oslavuje a´cappella Voising už 5 rokov na hudobnej scéne, prišiel čas na vydanie debutového albumu s názvom „Všetko má svoj čas“. „Chceme sa odlíšiť, priniesť niečo nové, vytvoriť svoj vlastný rukopis. V našich šuflíkoch sa nazbierala celá zbierka vlastných piesní, prevažne z pera spevákov Viktora a Veroniky.“ Na albume sa však autorsky podieľajú aj ďalší umelci, ako sú textár Richard Bönde, Katarína Makara, Romana Hudec Orlická, či hudobník a skladateľ Adam Hudec. „Našim snom je vytvoriť tak niečo výnimočné – historicky prvý autorský a´cappella album so slovenskými piesňami, zameraný prevažne na populárnu hudbu.“


Aj vy môžete podporiť vydanie prvého autorského a´cappella albumu na Slovensku, ktorý plánuje Voising vydať v decembri tohto roka. Ako sami tvrdia, financovanie takéhoto projektu je veľmi náročné a preto v spolupráci s platformou StartLab vytvorili kampaň na podporu vydania albumu, v rámci ktorej si môžete zakúpiť album už teraz, alebo si vybrať inú z odmien. „Chceme byť bližšie k našim fanúšikom a preto sme pridali možnosť navštíviť nás v našej skúšobni, či zažiť hodinu spevu, alebo beatboxu s nami. Každá, čo i len malá pomoc je pre nás veľmi dôležitá a nesmierne si ju vážime. Veríme, že sa našim fanúšikom bude album páčiť a budeme ho môcť spoločne čoskoro pokrstiť.“ hovorí speváčka a´cappelly Voising, Veronika.

Podporiť vydanie albumu môžete na tomto linku.


Rozdielni a zároveň jednotní. Nízki, ale aj vysokí. Basoví a tiež sopránoví. To sú VOISING. Šiesti speváci, úplne íní, z iných miest, ktorých spája nielen láska k hudbe a spevu, ale aj priateľstvo a zároveň ich rozdielnosť. V tom sú špecifickí! Ich vystúpenie zaujme všetky vekové skupiny od Franka Sinatru a Beatles cez Abbu a Queen až po Michaela Bublé, Jonas Brothers a Billie Eilish. Ich show je preto jedinečná a zároveň neuveriteľná. VOISING to nie sú iba hlasy, VOISING je a’cappella.

Zdroj: Veronika Oláhová Šebeňová, PR manager