Baby friendly hotel by mal splniť určité kritériá tak, aby zabezpečil komfort a zábavu pre najmenších. Aké to sú?

Dovolenka s deťmi môže byť pre rodičov skutočnou výzvou. Aby boli nielen deti, ale aj dospelí spokojní, je dôležité vybrať správne ubytovanie. Čo by ale mali ponúkať kvalitné baby friendly hotely?

Bezpečné prostredie

  • prvým a najdôležitejším kritériom je bezpečnosť. Baby friendly hotel by mal mať zabezpečené schody, zábrany na posteliach a chrániče zásuviek. Priestory by mali byť čisté a bez malých predmetov, ktoré by mohli deti prehltnúť.

Detský kútik a hračky

  • detský kútik by mal byť súčasťou každého hotela, ktorý chce niesť označenie „baby friendly“. Môže ponúkať hračky, knihy či pomôcky na kreslenie. Ideálne je, ak je kútik rozdelený na časti pre rôzne vekové kategórie detí.

Animačný program pre deti

  • dobrý baby friendly hotel by mal ponúkať aj animačný program pre deti. Či už ide o tanečné hodiny, kreatívne dielne alebo športové aktivity, dôležité je, aby deti mali možnosť stretnúť sa s rovesníkmi a zažiť niečo nové.

Vybavenie izieb

  • izby by mali byť vybavené detskými postieľkami, prebaľovacími stolíkmi a nočníkmi. Rovnako by mali byť k dispozícii detské stoličky na kŕmenie či možnosť zapožičania detskej vaničky.

Stravovanie

  • dôležitou súčasťou je aj stravovanie. Hotel by mal ponúkať detské menu, ktoré je prispôsobené potrebám najmenších. Aj v priestoroch reštaurácie či jedálne by mali byť k dispozícii detské stoličky a príbory.

Vybavenie hotela

  • k dispozícii by mal byť aj detský bazén, detské ihrisko a možnosť zapožičania kočíkov či nosičov. Výhodou je aj prítomnosť práčovne, kde si môžu rodičia vyprať oblečenie svojich detí.

Dovolenka s deťmi môže byť nezabudnuteľným zážitkom. Ak si vyberiete správny baby friendly hotel, môžete si byť istí, že vaše deti budú v bezpečí a užijú si ju spolu s vami. Pri plánovaní dovolenky preto vždy dôkladne skontrolujte, či hotel spĺňa všetky potrebné kritériá.