CinemArt SK

Stredoškoláčka Sadie Harperová a jej mladšia sestra Sawyer sa spamätávajú z nedávnej smrti matky a ich otec Will, terapeut, ktorý sa vyrovnáva s vlastnou bolesťou, im nie je veľkou oporou. Keď sa u nich doma nečakane objaví zúfalý pacient, ktorý hľadá pomoc, zanechá po sebe desivú nadprirodzenú bytosť, ktorá sa priživuje na rodinách a živí sa utrpením svojich obetí. Horor Strašiak prichádza do kín už 1. júna.

“Živo si pamätám na hrôzu, ktorú som ako dieťa pociťoval pri čítaní Kingovej poviedky. A práve tento pocit detského strachu som chcel vzbudiť u divákov v kinách na celom svete,” hovorí režisér Rob Savage, “Tento film vznikol v spolupráci s neuveriteľne talentovaným tímom tvorcov a je ukotvený v nádherných, oduševnených výkonoch našich neuveriteľných hercov, z ktorýh som v úžase. Sme na tento film neuveriteľne hrdí a nevieme sa dočkať, kedy vám všetkým 1. júna opäť poskytneme dôvod báť sa tmy.”
Film Strašiak je adaptáciou diela majstra hororu Stephena Kinga –  ‘The Boogeyman’


Rodinu môže navždy stratiť

Šestnásťročná Sadie (Sophie Thatcher) a jej desaťročná sestra Sawyer (Vivien Lyra Blair) sa spamätávajú z nedávnej tragickej smrti svojej matky. Ich otec Will Harper (Chris Messina) sa snaží pre svoje dcéry urobiť maximum, ale neúspešne naráža na to, že sa s nimi nedokáže spojiť na emocionálnej a psychologickej úrovni. Terapeut s úspešnou domácou praxou, ktorého neschopnosť otvoriť sa im a hovoriť o zničujúcej strate matky trhá švy ich už aj tak rozvrátenej rodiny.

Keď sa v ich dome nečakane objaví nový záhadný pacient Lester Billings (David Dastmalchian), ktorý sa zúfalo snaží zbaviť smútku nad smrťou svojich detí, zanechá za sebou zlú prítomnosť, ktorá prebýva v tieni a živí sa utrpením svojich obetí. Sadie a Sawyer sú vystavení sérii desivých udalostí v dôsledku prejavu nadprirodzenej bytosti v ich dome a Willovej neschopnosti uveriť dievčatám hrozí, že rodinu raz a navždy zničí.


Inšpirované skutočným strachom

„Bol som jedným z tých detí, ktoré sa rady strašia,“ priznáva producent Dan Levine, „Moji rodičia mali na poličkách výtlačok knihy Nočná zmena a ja som ju čítal príliš mladý. ‚The Boogeyman‘ bolo jedno z najpôsobivejších, najtraumatickejších čítaní v mojom živote. Kvôli nej som sa bál skríň, a to nie pár dní alebo týždňov, ale celé roky.”

Režisér zároveň dodáva, že to nie je iba dobrý námet a scenár, ktorý na filme funguje, ale aj viac ako výborné herecké výkony: “Ak sa herci navzájom nespoja, film nefunguje. V dobrom horore, keď si odmyslíte všetky špeciálne efekty, musí váš príbeh obstáť sám o sebe ako presvedčivá dráma. Práve to je jadrom filmu ‚The Boogeyman‘; rodina s relatívnymi problémami, ktorá je nútená vyrovnať sa so svojím smútkom, pretože sa stane niečo mimoriadne.”

Unikátny príspevok do horového žánru, snímku Strašiak, prináša do slovenských kín distribučná spoločnosť CinemArt Sk už 1. júna.

Zdroj: Perla Žinčíková, CinemArt SK
Foto: CinemArt SK