Pred Pohodou 2016 u nás Bazzookas nepoznal takmer nikto, no po festivale sme mali na nich azda najviac pozitívnych reakcií. Náklonnosť bola zjavne vzájomná, keďže kapela udelila Pohode na minuloročnom Reeperbahne Bazzookas Award pre najlepší festival, na akom hrali. Pre kapelu je typický školský autobus, okolo ktorého zakaždým vytvárajú parádnu pop-up párty. Viac sa o nich dočítate nižšie v článku, no všetko potrebné vám o nich vlastne prezradí video na konci článku.

Bicie, basa, gitara, klávesy, k tomu dychová sekcia v zostave trombón, trúbka, saxofón a spevák s dredmi. V podstate úplne štandardná ska zostava, ktorá sa ale v hudobnej zbrani pod názvom Bazookas mení na extrémne výbušný pušný prach. Pri tejto holandskej ska-rockovej kapele je zaujímavé sledovať, čo dokážu s davom, ale aj čo robí „pogujúci“ dav s nimi. Potvrdzujú to aj slová jedného z návštevníkov Pohody 2016: „Bazookas spôsobili 30 minút dlhú davovú psychózu. To sa len tak nevidí.“ Na koncerty jazdia neprehliadnuteľným školským autobusom, ktorý sa príležitostne mení na pojazdný stage. Práve z neho odohrali množstvo koncertov na Pohode 2016 a niečo podobné chystajú aj budúci rok.

„Ich koncerty v autobuse sú nesmierne vtipné a skvelo pripravené. Sem tam z okna vytŕča trúbka, autobus pohupuje, šťastlivci, ktorí sú dnu tancujú a ľudia okolo autobusu sa bavia na hudbe i na stage-i samotnom. Zažili sme to na festivale Reeperbahn v Hamburgu, kde skvelí Bazookas robia dobrú náladu už niekoľko rokov,“ povedal o kapele Michal Kaščák. Okrem toho sme na nich úplnou náhodou natrafili aj v jednom z barov na Eurosonicu a išlo o jednu z najväčších párty, aké sme tam minulý rok zažili (ak nie vôbec najväčšiu).

Náklonnosť je zdá sa vzájomná. Bazzookas, ktorí obchádzajú celú Európu na svojom štýlovom autobuse, zverejnili na najväčšom nemeckom showcaseovom festivale Reeperbahn shortlist najlepších podujatí, na akých minulý rok hrali. Na záver festivalu udelili Bazzookas Award pre najlepší festival a publikum za rok 2016. Tým festivalom sa stala Pohoda. V odôvodnení napísali: „Pohodu sme si vybrali pre skvelé miesto, perfektný line-up (v ktorom nechýbali Bazookas ;)), čisté a prístupné prostredie, perfektné pódiá, super backstage, zábavné vychytávky a najlepší boli super priateľskí ľudia, ktorí sa o nás starali, ako aj o všetkých ostatných.“ Sme radi, že túto super priateľskú a zábavnú partiu výborných muzikantov uvidíte aj na Pohode 2018.

Zdroj: Pohoda festival