Toto tu ešte nebolo! Svet umenia pre deti má vlastné zvláštne pravidlá a zatiaľ čo v oblasti populárnej hudby pre dospelých sú duetá spevákov bežné, projekty pre deti sa veľmi nespájajú. V prípade zhudobnenej slávnej riekanky z 80-tych rokov minulého storočia sa však ľady pohli. Speváčky Paci s dua Paci Pac sa spojila s Hankou z dvojice Hanička a Murko a spolu naspievali pieseň „Ika-tika-gymnastika“. Hudobnú podobu tejto obľúbenej detskej riekanke dali Marin a Lucia Zimanyiovci a je aj na ich novom CD „Pesničky pre škôlkarov“, na ktorom spievajú i takí umelci ako Danica Jurčová, Michal Hudák, či Lasky. Unikátna pesnička dostala aj úžasný videoklip. Hanička a Paci sa už tešia, ako si spoločný duet strihnú na najveselšom detskom festivale Festík, ktorý bude v máji v Bratislave.

Zdá sa, že rok 2018 bude patriť deťom! Už jeho úvod totiž naznačuje túto tendenciu. Na svete je unikátna nová pesnička, ktorú spievajú speváčky z dvoch odlišných hudobných projektov pre deti, čo je naozaj veľmi netradičné. Hanička z bábkového dua Hanička a Murko naspievala s Paci z obľúbenej dvojice Paci Pac pesničku „Ika-tika-gymnastika“. Autormi jej hudobnej podoby sú Martin a Lucia Zimanyiovci, ktorí sú tiež stvoriteľmi mapetiek Haničky a Murka. Všetci zúčastnení si spoluprácu pochvaľujú.

„Paci Pac nám dali možnosť vystúpiť ako predkapela na koncertoch ich jesenného turné Pesničková encyklopédia. Naša dcérka Hani si Paci veľmi obľúbila, tak sme rozmýšľali, do ktorej pesničky by sa nám hodila. Paci je veľmi dynamická a zároveň úprimne milá k deťom. Vybrali sme teda pesničku „Ika-tika-gymnastika“. Už počas nahrávania sme videli, že Paci výborne komunikuje s našimi mapetkami. Je to veľmi dôležité, aby sa náš „ľudský hosť“ naladil na takúto komunikáciu. No a keď sme klip postprodukovali, len sme sa utvrdili v tom, že to bola skvelá voľba”, teší sa Martin Zimanyi.

„S mapetkami sa mi veľmi dobre robilo a som veľmi rada, že prišlo k tejto spolupráci, že sme sa stretli nielen na pódiu počas koncertov, ale aj pred kamerou. Urobili sme niečo, čo ešte nikto z detských interpretov neurobil, a to je duet,” dopĺňa ho Adriana “Paci” Pešinová.

Pesnička je vlastne zhudobnená riekanka z 80-tych rokov minulého storočia, ktorá bola a stále je medzi deťmi veľmi populárna. Singel je aj na CD-čku „Pesničky pre škôlkarov“, na ktorom spolupracovali aj také hviezdy ako Danica Jurčová, Michal Hudák, Adelka Heftyová, či spevák Lasky. Spievajúcim mapetkám prepožičala svoj hlas 15-ročná Simona Bartosová. Všetci sa už veľmi tešia, ako spolu vystúpia na festivale Festík.

„Bude to doslova rozprávkové stretnutie. Náš festival má maskota – psa Festíka, ktorého deti milujú. Milujú aj bábky a samozrejme i veselú Paci. Teším sa, že sa tento unikátny duet rozhodli spolu zaspievať aj na našom festivale. Navyše, aj Paci Pac a aj Hanička a Murko vstúpia so svojim programom v jeden deň. Zábava je teda zaručená,“ uzatvára ambasádorka Festíka Katarína Šebestová.

„Festík“ bude na otvorenom priestranstve v areáli Incheba Evency Parku 26-ho a 27-ho mája 2018. Festival chce byť jedinečným podujatím obrovských rozmerov. Jeho súčasťou budú aj odborné diskusie na rôzne témy súvisiace s rodičovstvom. Nezanedbateľný je aj jeho charitatívny a environmentálny rozmer. Lístky naň sa dajú kúpiť v sieti Predpredaj.sk.

Zdroj: Eva Sládková, Propaganda House