Dve nádejné kapely zo Žiliny sa spojili a nahrali spoločnú skladbu On My Mind. Pieseň vychádza pri príležitosti blížiaceho sa festivalu Žilina žije, ktorého hlavnou myšlienkou je spájať lokálnu klubovú scénu. Na podujatí okrem domácich interpretov vystúpia aj Billy Barman, Smola a Hrušky, či Braňo Jobus.

Myšlienka vytvoriť spoločný singel sa zrodila po úspechu prvého ročníka festivalu Žilina žije. Podľa slov organizátora podujatia Lukáša Turiaka, ktorý je zároveň členom skupiny Bod Omylu, to však miestami vyzeralo, že sa nápad nemusí podariť zrealizovať.

„S touto myšlienkou sme sa spolu s basgitaristom kapely Dave Brannigan Martinom Kozánekom pohrávali dlhší čas. Zložil som kostru skladby, ale dlho sa nám s ňou nedarilo nič urobiť, keďže sme boli zaneprázdnení. Nakoniec sa piesne chopil spevák skupiny Dave Brannigan Dušo Škunda, ktorý ju upravil do takmer finálnej podoby. Nasledovalo štúdio a výsledok je na svete.“

O nahrávanie a mix sa postaral Robo Andrejko z Wasteland Studio, kde svoj aktuálny štúdiový počin nahrávala aj skupina Swan Bride. Pod mastering sa podpísal Jozef Štefanatný z Melody Studio. Skladba dostala vizuál v podobe klipu zo štúdia od Michala Brosa.

Singel zaznie aj priamo na festivale Žilina žije 2017, kde ju Dave Brannigan zahrajú naživo počas svojho koncertu v Novej synagóge. Viac sa o festivale dozviete v oficiálnej udalosti na Facebooku.

Zdroj: Lukáš Turiak z kapely Bod Omylu.